Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 19
Тема: Контрольна робота№1 Мета: перевірити рівень знань, умінь, навичок учнів про будову та різноманітність організмів типу Членистоногі; систематизувати знання про будову, функції органів та їхній взаємозв’язок; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, логічно мислити, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес, виховувати бережливе ставлення до природи, здійснювати екологічну освіту й виховання, формувати культуру спілкування; здійснити тематичну корекцію та виявити рівні навчальних досягнень учнів за темою «Тип Членистоногі»; розвивати навички самостійної роботи, формувати навички самооцінки. Матеріали та обладнання: варіанти завдань Тип уроку: контрольною та корекції знань – контрольна робота. Хід уроку-гри І. Організаційний етап ІІ Повідомлення теми уроку ІІІ. Мотивація навчальної діяльності І варіант І рівень 1.Виберіть тільки одну правильну відповідь: 1. Назвіть ознаку, що визначає назву типу «Членистоногі»: А. Хітиновий покрив Б. Сегментація тіла В. Розвинені органи чуття Г. Наявність вусиків
2. Тіло членистоногих складається з: А. Голови, грудей, черевця Б. Головогрудей, черевця В. Головогрудей, тулуба Г. Голови, тулуба 3. Членистоногі дихають: А. Трахеями В. Зябрами Б. Легенями Г. Порами на шкірі 4. Вусики в членистоногих є: А. Тільки у павукоподібних Б. Тільки в ракоподібних В. У ракоподібних і комах Г. Тільки в комах. 5. До органів виділення в членистоногих належать: А. Зелені залози В. Видільні трубочки Б. Нирки Г. Усі відповіді правильні 6. До павукоподібних належить: А. Креветка В. Скорпіон Б. Сонечко Г. Водомірка 7. До комах належить: А. Креветка В. Скорпіон Б. Сонечко Г. Рак 8. До ряду Лускокрилі належить: А. Комар В. Капустяний білан. Б. Джміль Г. Сонечко 9. До ряду Твердокрилі належить: А. Хрущ В. Сонечко Б. Бджола Г. Муха 10. Укажіть комаху, у якої відбувається розвиток із повним перетворенням: А. Муха В. Сарана Б. Попелиця Г. Коник-стрибунець
ІІ рівень
2. Дати визначення понять: 2.1. Розвиток комах з повним перетворенням – це… 2.2. Зелені залози – це… 3.Вставити пропущені слова: Тіло ракоподібних поділене на … та …. На голові розташовані складні …. і дві пари …... Ракоподібні мають …… ходильних ніг. Дихання ракоподібних забезпечують ……. Ростуть ракоподібні тільки в період ….. Розвиток у раків …...
ІІІ рівень 1. Порівняйте молюсків, які мають черепашку, з тими, у яких її немає. Чи дає будь – які переваги наявність черепашки? 2. Завдання на встановлення відповідностей.. Установіть відповідність між терміном і його визначенням. 1. Кров рухається тільки по системі судин 2. Утворює всередині тіла вирости, до яких прикріплюються м'язи 3. Періодична зміна покривів 4. Кров виходить із судин і змішується з порожнинною рідиною А. Незамкнута кровоносна система Б. Замкнута кровоносна система В. Зовнішній скелет Г. Линяння
ІІ варіант І рівень 1.Виберіть тільки одну правильну відповідь: 1. Назвіть ознаку, що визначає назву типу «Членистоногі»: А. Хітиновий покрив Б. Сегментація тіла В. Розвинені органи чуття Г. Наявність вусиків
2. Укажіть, які тварини є предками членистоногих: А. Молюски В. Круглі черви Б. Кільчасті черви Г. Плоскі черви 3. Найбільше ніг у: А. Хруща В. Рака Б. Павука-хрестовика Г. Скорпіона 4. Вусики в членистоногих є: А. Тільки у павукоподібних Б. Тільки в ракоподібних В. У ракоподібних і комах Г. Тільки в комах. 5. До органів виділення в членистоногих належать: А. Зелені залози В. Видільні трубочки Б. Нирки Г. Усі відповіді правильні 6. До павукоподібних належить: А. Креветка В. Скорпіон Б. Сонечко Г. Водомірка 7. До ракоподібних належить: А. Креветка В. Скорпіон Б. Сонечко Г. Водомірка 8. До комах належить: А. Креветка В. Скорпіон Б. Сонечко Г. Рак 9. До ряду Лускокрилі належить: А. Комар В. Капустяний білан. Б. Джміль Г. Сонечко 10. При біологічному методі боротьби зі шкідниками саду та городу використовують: А. Жука-плавунця В. Наїзника Б. Колорадського жука Г. Пестициди ІІ рівень 2.Дати визначення понять: 2.1. Розвиток комах з повним перетворенням – це… 2.2. Мальпігієві судини - це 3.Вставити пропущені слова: Тіло павуків поділене на ….. та …... На голові розташовані …… очі. Усі павуки мають ……. Павутину використовують для будівництва та ……... Травлення в павуків здійснюється ………. Дихання павуків забезпечують …… та ……... У павуків ….. пари ніг. Розвиток ……. Тіло комах поділене на …., …… та ……. На голові в комах розташовані ……. очі й…….. вусиків. Комахи мають …. або ….. пари крил і …….. ніг. Залежно від характеру їжі комахи мають ротові органи: ……. Функцію дихання в комах здійснюють …….. Розвиток у комах 2-х типів із …… і з не …… перетворенням ІІІ рівень
1. Кров рухається тільки по системі судин 2. Утворює всередині тіла вирости, до яких прикріплюються м'язи 3. Періодична зміна покривів 4. Кров виходить із судин і змішується з порожнинною рідиною
А. Незамкнута кровоносна система Б. Замкнута кровоносна система В. Зовнішній скелет Г. Линяння
2.Які ознаки дають змогу об’єднати в один клас річкового рака, дафнію і краба? ІУ рівень ІУ.Підсумок уроку. У.Завдання додому. Повторити матеріал з теми.
|