Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 17
Тема: «Інструктаж з БЖД». Практична робота№2 Порівняння і визначення молюсків за будовою мушлі. Мета: Під час практичної роботи навчитися порівнювати та визначати черепашки. Навчити учнів визначати види молюсків за черепашками. Розвивати критичне мислення, вдосконалювати практичні навички визначення видів. Активізувати учнів до самостійного пошуку цікавих фактів з життя тварин. Виховувати любов до природи і екологічну культуру. Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів: називає: - середовища існування тварин; наводить приклади: -тварин, які належать до зазначених груп; - видів тварин, що завдають шкоди сільському господарству; розпізнає: характеризує: - визначальні особливості способу життя, розмноження і розвитку тварин зазначених груп; визначає: - риси пристосованості тварин до середовища існування; робить висновок: Обладнання і матеріали: Малюнки до теми, картки з малюнками молюсків, картки з інструкціями визначення молюсків, таблиці " Двостулкові молюски" та «Черевоногі молюски», черепашки молюсків, намисто з перлин, лупи, лінійки, мультимедійний проектор, ноутбук, флеш карта. Тип уроку: практична робота Хід уроку І. Організаційний етап Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх. ІІ. Актуалізація опорних знань Перевірка опорних знань з теми, учні по черзі дають на відповіді «Мікрофон» - Чому представників Типу Молюски називають М’якунами? - Скільки класів об’єднує в собі тип Молюски? Дати загальну характеристику типу Молюски: - кількість видів; - середовища існування; - особливості будови тіла; - покриви тіла; - системи внутрішніх органів; - органи дихання; - тип кровоносної системи; - нервова система; -органи чуття; - органи травлення; - органи виділення; - розмноження та розвиток. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Інтерактивна вправа «Відгадай загадку» Ми чарівні скриньки. На морському дні живемо, Коли до нас піщинка потрапляє, То назад вже не вертає. Одягається, прикрашається, На чарівну принцесу перетворюється, Яка Перлиною називається. Відгадайте, не зволікайте, як ці чарівні Скриньки називаються. ІV. Хід роботи 1. Розгляньте молюсків (колекції черепашок, запропоновані малюнки). 2. За допомогою визначної картки визначте назву молюсків. 1. Черепашка не має стулок – 2. 0. Черепашка з двох стулок -5. 2. Устя черепашки закрите кришечкою – 4. 0. Устя черепашки не закрите кришечкою – 3. 3. Черепашка закручена в спіраль – Котушка рогова. 0. Черепашка закручена у вигляді башти – Ставковик великий. 4. Черепашка велика понад 2, 5 см заввишки, з трьома поздовжніми смугами – Калюжниця, або Живородка. 0. Черепашка маленька, до 1, 5 см заввишки – Бітинія. 5. Черепашка невелика, опукла, з малопомітною опуклою верхівкою посередині. Замок із зубчиками – Шаровка. 0. Черепашка овальна, довгасто-яйцевидна, з двома стулками -6. 6. Черепашка овальна, тонкостінна, верхівка не виступає над черепашкою. Зубів, борідок, які з’єднують стулки, немає – Беззубка. 0. Черепашка витягнута, товстостінна, верхівка її виступає над черепашкою. Стулки черепашки сполучені за допомогою замка – Перлівниця. 3.Розгланьте черепашки двох молюсків. Встановіть ознаки подібності та відмінності. Результати досліджень запишіть у таблицю «Порівняльна характеристика черепашок молюсків»
4.У висновку вкажіть назви молюсків, які ви визначили за їх черепашками _____________ Учні за допомогою презентації вчителя перевіряють власні відповіді при визначенні видів і записують до таблиці V. Узагальнення і систематизація знань Інтерактивний метод «Прес». Учні висловлюють свої думки стосовно уроку за алгоритмом. - Ми вивчили… - Ми навчилися… - Нас зацікавило… - Ми дізналися… - Отже, … VІ. Домашнє завдання. 1. Опрацювати матеріал підручника
|