Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок №66. Тема.Міні-проект Гриби у біосфері та житті людини.






Тема. Міні-проект Гриби у біосфері та житті людини.

Мета: сформувати поняття " мікориза", " антибіотики"; показати роль грибів у системі живих організмів; розкрити вплив і значення грибів в житті людини удосконалювати вміння користуватися додатковою літературою, розвиток пізнавальних інтересів, спрямованих на отримання нових знань про живу природу, виявлення та підтримка обдарованих дітей, залучення учнівської молоді до науково-дослідницької й експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції, виховання самостійності, наполегливості, вміння формувати й відстоювати власну думку.

Обладнання: мікроскопи, колекції грибів, гербарії, натуральні об’єкти.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. План роботи над проектом.

9. Обговорення з учнями мети і завдань проекту, форми захисту.

10. Розподіл завдань між учнями класу (проводиться на попередньому уроці), інструктаж з виконання роботи.

11. Ознайомлення з довідковою, художньо-науковою літературою, необхідною для виконання роботи.

12. Пошукова діяльність учнів.

13. Доповіді.

 

ІІІ. Розподілення між учнями ролей:

- міколога

- виробника

- медика

- експерта сиру

- дієтолога

- садовода

- агронома

- натураліста

ІV. Захист виконаних робіт.

Виступ міколога

Ще 200 років тому гриби приводили у відчай ботаніків. Їхня своєрідна форма, швидкий ріст, відсутність насіння заставляли замислитись, до якого царства природи відносити гриби: до рослин, тварин чи взагалі до мінералів. Появу грибів приписували то спалахам блискавки, то росі, то випарам гниючої органічної речовини, а в середні віки навіть нечистій силі. І тільки в 18 ст. у грибів виявили спори та грибницю. Все, що зараз відомо про гриби кожному школяру, здобувалося кропіткою працею вчених-мікологів. Мікологія - наука про гриби. Її назва походить від грецької назви гриба шампіньйона – «мікос». Він був відомий ще давнім грекам. Про нього вже писав «батько» ботаніки грецький вчений Теофраст, який жив у 4 ст. до нашої ери. Йому були відомі переважно великі їстівні гриби. Крім шампіньйона, Теофраст згадує у своїх працях про зморшки та трюфелі.

Світ грибів досить різноманітний. І навіть сьогодні гриби викликають здивування: «А що ж це таке?».

Давайте складемо асоціативний кущ

Рослини Г Тварини

- необмежений ріст Р - в оболонці хітин

- всмоктування И - відсутній хлорофіл

Б - запасають глікоген

И - утворюють сечовину

Коли говорять про гриби, то ми завжди уявляємо опецькуватого боровичка, ніжну лисичку, струнку сироїжку, яскравого мухомора…

Проте, світ грибів надзвичайно різноманітний і непередбачуваний. Тож запрошую вас у дивовижний світ грибної фантазії.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.009 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал