Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Робота над скоромовкою.⇐ ПредыдущаяСтр 25 из 25
Урок читання Читання речень з вивченими буквами. Речення з!,? та крапкою.
Робота з дитячою книгою Ю.Ярмиш,, Зайчаткова казочка”
Мета: - формувати навички виразного читання; - збагачувати словниковий запас учнів; - розвивати увагу, спостережливість; - виховувати бажання вчитись.
Обладнання уроку: презентація,
Зміст уроку
I Організаційний момент. (Демонстрація презентації)
II Мовленнєва розминка. Перш ніж почнемо читати, проведемо мовну розминку. 1. Зарядка для органів мовлення. Де ж наш пустун – язичок? Ліг на бочок і мовчок. А ми зараз його розбудимо! - Поплямкаємо губами! - Поклацаємо зубами! - Посичали гускою: с-с-с. - Подзижчали комариком: дз-дз-дз. - Пошуміли вітерцем: ш – ш –ш. - Подирчали тракторцем: др.-др-др
Робота над скоромовкою. (вивчили разом, потім промовляємо з прискоренням.) Наварили смакоти – будем їсти я і ти. А сороки і ворони будуть їсти макарони. ЧИТАННЯ РЕЧЕНЬ (РІЗНА ІНТОНАЦІЯ)
III ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Запитання до учнів. Назви яких тварин зустрілись в скоромовці? Де вони мешкають? Отже, я запрошую вас для зустрічі з новими героями саме в цей чарівний куточок природи.
(перегляд відео «Зайчик в лісі») 2. Повідомлення теми уроку. До нас на урок завітали гості. Тож давайте з ними привітаємось. Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитись з казками українських письменників. І це буде казка Юрія Ярмиша,, Зайчаткова казочка”
ВІДОМОСТІ ПРО ЗАЙЧИКА (ВІДЕО) Зайчик – досить відома тварина. Пригадайте, що ви про нього знаєте? (свої відомості ви будете записувати на дошці)
Так, діти. Все, що розказали про зайчика – все вірно. Хочу лише вам повідомити, що дорослий заєць досягає розмір 50 – 70 см. в довжину. Задні лапи зайців сильніше і довше передніх. Завдяки цій особливості зайці можуть бігти зі швидкістю 60 -70км за годину і долати за один стрибок відстань у 6 метрів. Заєць може бігти швидше, ніж автомобіль, що рухається в межах міста. Ось така інформація вам для поповнення ваших знань. А ми йдемо далі.
ФІЗХВИЛИНКА
3. Словникова робота. а) прочитати слова: перегорнуло пострибало намальовані морквинка підняло косоокий добридень
б) з’ясувати значення слів: нікчемний віри не йме
4. Ознайомлення зі змістом казки. Будьте уважні і запам’ятовуйте зміст казки, бо після читання пограємо в гру,, Так чи ні” Учитель читає перший абзац, а далі продовжують учні після доторкання вчителя.
Казка Юрія Ярмиша " Зайчаткова казочка" - Казки, оповідання українською мовою для дітей https://megaznaika.com.ua/kazka/kazky-yarmysh-zaychukova-hatka.html 1/2
Юрій Ярмиш Зайчаткова казочка Бігло лісом сіреньке Зайчатко. Стриб-скік! Стриб-скік! Гульк, а на стежці лежить... казочка. Перегорнуло Зайчатко сторінку. Ой, як сподобались йому малюнки! І червона морквинка, і білий кролик, і веселий їжачок. І написана казочка була великими літерами. Тільки Зайчатко все одно читати не вміло. Взяло воно казочку під пахву, скаче лісом і думає: «Якби мені знайти кого-небудь, хто вміє читати. Це, мабуть, дуже цікава казочка!» Тільки подумало так Зайчатко - назустріч Лисиця.
- Добридень, Зайчику! Що то в тебе за книжка? - питає. - Це казка, тітонько Лисице! Ось які малюнки гарні! Почитайте, будь ласка, а я послухаю! - Добре, Зайчику! - погодилась Лисиця. На пеньок сіла, книжку розкрила, лапою по рядках водить: - Жили-були дідусь та бабуся. І була в них курочка. Несла вона смачні яєчка, а ще смачнішою була сама курочка...
- Ні, тьотю Лисице, - перебило Зайчатко. - Ви не так читаєте. Тут намальована морквинка, білий кролик і веселий їжачок. - Ти бач, Зайчисько нікчемний! - образилась Лисиця. - Мені, Лисиці, віри не йме! Ану тікай, поки цілий! І книжку на землю кинула. Підняло Зайчатко книжку, далі пострибало.
А на дорозі - Сірий Вовк, хазяїн того лісу. - Добридень, дядю Вовче! - привіталося Зайчатко і книжечку простягнуло. - Добридень, косоокий! - відповідає Вовк, а сам дивується. - Навіщо мені твоя книжечка? - А ви почитайте, дядю! - прохає Зайчатко. - Це, мабуть, цікава казочка. - Казочка? - перепитав Вовк. - Ну, гаразд, косоокий, можна й - ха-ха! - почитати... Розкрив Вовк книжку і каже басом: - Жила-була бабуся. І було в неї сіреньке козеня. Смачне-пресмачне... Зайчатко послухало трохи вовчу казку, а далі й зазирнуло в розкриту книжку. Зазирнуло та з дива аж лапками сплеснуло: - Дядю Вовче, ви ж читати не вмієте. У вас малюнки в книжечці догори ногами! - У-у-у! - розсердився Вовк і шпурнув книжку далеко в кущі. - Забирайся, а то з'їм. Дивись-но, читати, каже, не вмію! Всі казки - про смачних козенят. У-у-у!
Підхопило бідне Зайчатко свою книжечку і побігло, не бачачи перед собою дороги. З переляку очі в нього ще більш перекосилися, і не помітило Зайчатко, як опинилось на руках у хлопчика, що в лісі гриби збирав. - Заспокойся, Зайченятко, заспокойся, сіреньке! - сказав хлопчик ласкаво і погладив Зайча. - Хто скривдив тебе?..А це що, казочка? Які малюнки цікаві! Нумо почитаємо її! І прочитав хлопчик сіренькому Зайчаткові казочку, що була у книжці, - про білого кролика і веселого їжачка. - А тепер, Зайчику, тобі пора до мами, - сказав хлопчик і простягнув йому казочку. - Рости скоріше, вступай до лісової школи і ти навчишся читати. - Неодмінно! - сказало Зайчатко. І в зелених кущах майнув його смішний хвостик.
5. Гра,, Так чи ні” Перевіримо, наскільки ви були уважними. - зайчатко було біленьке. (ні, сіреньке) - зайчатко знайшло книжку на стежині в лісі. (так) - знайшовши книгу, зайчатко мріяло її комусь подарувати (ні) - вовк вмів читати (ні, не правильно взяв книгу в руки) - хлопчик порадив зайчику обов’язково поступити в лісову школу (так)
IV Фізхвилинка.
|