Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. зБеремо ляльКУ на свято
програмовий зміст: уточнити уявлення дітей про одяг та його призначен- ня; вчити дітей послідовно одягати ляльку, називати предмети одягу (спід- ниця, сорочка, стрічки), нанизувати на шнури котушки; удосконалювати уміння відповідати на запитання реченнями із 2–3 слів; розвивати зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення, дрібні м’язи рук; виховувати охайність, естетичний смак. Словник: збагачувати словник дітей словами: сукня, стрічки, іграшки. матеріал: повітряна кулька, казковий будиночок, лялька, одяг різного кольору (спідниця, сорочка, стрічки), шнурки, котушки (по 5 котушок різ- ного кольору для кожної дитини), кімната ляльки, іграшки.
Хід заняття (Вихователь звертає увагу дітей на казковий будиночок.) — Що це, діти? (Відповіді дітей.) — Так, це казковий будиночок. Хто тут живе? (Діти стукають і запитують. Виходить лялька.) — Добрий день, діти! — Добрий день!
В и х о в а т е л ь. Лялька Наталка чомусь сумна. Що ж трапилось?
Подивіться на її одяг і скажіть, що слід одягти ляльці. (Діти вибирають сорочку, спідницю.) — Що це? (Сорочка.) — А це що? (Спідниця.) (Вихователь запитує, якого кольору речі. А які за кольоро стрічки ми доберемо до цього вбрання?) — Допоможіть Наталці одягнутись. (Діти одягають ляльку, зав’язують стрічки.) — Що ти робиш, Оленко? (Я одягаю ляльці сорочку тощо.) — Що ти робиш, Марійко? (Я зав’язую стрічки тощо.) — Яка стала Наталка? Чи може вона йти на свято? — А давайте ще подаруємо Наталці красиве намисто. — Що це в Наталки? (Намисто.) (Пропонує розглянути котушки різно- го кольору.) — Якого воно кольору? — Але намистинки потрібно зібрати на ниточку. Подивіться, як це буду робити я. (Вихователь показує відповідні рухи і пояснює їх значення й послідовність ви- конання.) (Робота дітей. Діти свої дії супроводжують поясненням: «Я нанизую синю намистинку тощо») Діти дарують намисто ляльці.) — Ось і готова наша лялька. Але подивіться, що у неї в кімнаті. Хіба можна йти на свято, коли в кімнаті не прибрано. Давайте допоможемо їй прибрати.
Дидактична гра «на місця» Діти розкладають речі на місця і говорять, що куди поклали. — Що лежить на підлозі? — Які іграшки лежать у ляльки на підлозі? — Покладіть їх на місця. Куди ви поклали іграшки? Д і т и. Пірамідку у шафу, серветку на стіл, олівці у коробку тощо. — Тепер можна йти на свято. — У чому наша лялька піде на свято? Якого кольору у неї намисто? А у вас є намисто вдома? Якого кольору? (Діти прощаються з лялькою.)
підсумок — Який одяг ми одягали сьогодні на ляльку?
|