Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. поКлаДемо ляльКУ спати
програмовий зміст: продовжувати навчати дітей описувати ляльку (за допомогою питань вихователя); вчити розуміти вірші, відповідати на запи- тання за їх змістом, називати предмети одягу; формувати уміння виразно- го, інтонаційно правильного читання колискових; розвивати зв’язне мов- лення, пам’ять, увагу, емоційність; виховувати любов та інтерес до українсь- кої народної творчості. Словник: збагатити словник дітей словами: сонні, тихенько, колиска, ко- лисати, колискова. матеріал: будиночок, лялька, хусточка, колиска.
Хід заняття — Який гарний будиночок з’явився у нас в групі! Хто ж у ньому живе?
Давайте зазирнемо туди. — Хто це? (Лялька.) — Яка вона? Яке у неї волосся? Які очі? — У що вона вдягнена? — Якого кольору сукня? — Що у неї на голівці? А на ніжках? — Давайте з нею пограємо у гру.
гра «Дім для нашої лялі» мета: формувати інтонаційну виразність мовлення; вдосконалювати уміння узгоджувати слова з рухами; викликати піднесений настрій. Діти стоять у колі. Одна дитина-«лялька» — за колом.
Для нашої лялі ми дім збудували: (Діти йдуть по колу, тримаючись за руки.) Ось такий високий, ось такий ши- рокий. Лялька в дім заходить і танок заво- дить, (Показують висоту, ширину.)
(Дитина з хустинкою заходить у коло.) Хусточку тримає, діткам всім махає. (Діти плещуть у долоні — «лялька» танцює.) — Ой, а що ж трапилося? Лялька позіхає, тре очі кулачками. У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, мов з вати, — Доня хоче спати. Ніч прийшла тихенька, Спи, моя гарненька! — Що хоче лялька? Які в неї оченята? Яка настала ніч? Що ми говори- мо ляльці? — Куди ми покладемо лялечку? (У ліжко.) А можна також покласти у ко- лиску. — Що це? (Колиска.) Ляльку можна буде колисати. Що робити? — Але спочатку давайте її роздягнемо. (Діти допомагають зняти із ляльки одяг і говорять, які дії виконують. Кладуть ляльку в колиску.) (Усе це проговорює вихователь, діти повторюють хором, а потім — поодинці.) — Щоб наша лялечка швидко заснула, давайте їй заспіваємо колиско- ву. Що будемо співати?
Ой, люлечки, люлі, Налинули гулі Та й сіли на люлі, А люлечка хить-хить, А дитина спить-спить. (Діти розповідають хором та поодинці.) — Послухайте, як колисатимуть ляльку Сашко і Софійка. Вони знають колискові. Прилинули голуби, Сіли, впали, загули, Ви, голуби, не гудіть, Донечки не збудіть. Мальована колисочка, Малесенька дитиночка, Та в пухових подушках, Та в пухових пелюшках. — Ось і заколисали ми ляльку. — А які колискові вам співають матусі? Хто ще може співати ко- лискові? — А тепер тихенько, щоб лялька не прокинулася, ходімо на прогулянку.
|