![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. оДягнемо ляльКУ на прогУлянКУ. програмовий зміст:закріпити й удосконалити знання дітей про назви одягу, його колір; вчити берегти одяг; допомогти запам’ятати послідовність одягання на
програмовий зміст: закріпити й удосконалити знання дітей про назви одягу, його колір; вчити берегти одяг; допомогти запам’ятати послідовність одягання на прогулянку; виховувати уважність, самостійність.
Хід заняття В и х о в а т е л ь. Доброго дня, дітки! Добридень, Тарасе. Діти вітаються. Чому це ти чепуришся перед дзеркалом? Не роздягаєшся? (Тарасик у шубі, шапці.) Відкрив валізу, повитягав багато одягу? (На стільці лежить одяг: шорти, сорочка, спідниця, футболка, гольфи, хустка, шапка, шкарпет- ки, штани, майка, куртка.) Т а р а с. Я сьогодні вирішив самостійно, без допомоги дорослих, одяг- нутися, але заплутався, що мені слід одягати в садочок. В и х о в а т е л ь. Діти, допоможемо Тарасикові правильно, одягну- тися? Д і т и. Так. Допоможемо. В и х о в а т е л ь. Спочатку потрібно підібрати речі для хлопчика, від- повідно пори року. Діти добирають та називають їх. В и х о в а т е л ь. Що необхідно одягти спочатку? (Відповіді дітей.) В и х о в а т е л ь. Діти, Тарасик вам дуже вдячний і каже: «Дякую вам, дітки, ви мені дуже допомогли». В и х о в а т е л ь. Тарасику, а одяг має ще й свій колір. Чи знаєш ти ко- льори? Т а р а с и к. Знаю, але дуже плутаюсь, і тому мені дуже соромно. В и х о в а т е л ь. Ми з дітьми тобі допоможемо. Пограй із нами у гру «Розбери за кольором».
гра «розбери за кольором» мета: закріпити знання дітей про кольори; розвивати увагу, актив- ність. Перед дітьми — різнокольорові стільчики й одяг. Вихователь пропонує ді- тям розкласти одяг відповідно до кольору стільців. Діти беруть по одній речі, називають її, визначають колір і відносять на стільчик відповідного кольору. В и х о в а т е л ь. Молодці, діти, правильно відповідали. Тарасик за- прошує вас відпочити. Фізкультхвилинка Правда ж, мамо, я великий? (Піднімають руки вгору.) Сам взуваю черевички, (Нахиляються.) Зашнуровую шнурочки, (Удають, що шнурують.) Сам вбираюсь у сорочку, (Удають, що одягаються.) Сам лице і руки мию, (Удають, що умиваються.) Сам зачісуватись вмію (Гладять себе по голівці.) І не плачу я ніколи… («Приказують» пальчиком.) Скоро вже піду до школи. В и х о в а т е л ь. А хто це там плаче? Та це ж наша Катруся. Вона дуже хоче гуляти, але не вміє швидко і правильно одягатися. (Лялька зі скрині ви- тягає свій одяг: колготки, ботинки, куртку, шапочку.) Діти, давайте все це складемо і повішаємо у шафу. А тепер підкажіть Кат- русі, що в першу чергу слід взяти з шафи, збираючись на прогулянку. Д і т и. Спочатку потрібно дістати колготки і ботинки. Зняти туфлі, в яких ти, Катрусю, ходила в приміщенні, одягти колготки, ботиночки. (Діти одя- гають ляльку, називаючи одяг та його колір.) В и х о в а т е л ь. Чому це ти, Катрусю, засмутилася? Л я л ь к а. Надворі холодно — сонечка немає. В и х о в а т е л ь. А ми попросимо сонечко виглянути з-за хмаринки.
підсумок Сонечко, сонечко, вигляни у віконечко. Ждуть тебе дітки, ждуть малолітки. В и х о в а т е л ь. А тепер і ми підемо на прогулянку разом із лялькою.
|