![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. Кришталева зима
програмовий зміст: розвивати мислення, пізнавальну активність; вихо- вувати бажання милуватися красою рідної природи. Словник: поповнювати словниковий запас дітей словами- назвами зи- мових явищ; вводити в мовлення дітей узагальнюючі слова і слова, близь- кі за значенням. матеріал: дидактична гра «Логічний потяг», картки із зображенням груп предметів, «чарівна» паличка.
Хід заняття В и х о в а т е л ь Дорога біла стелеться і краю їй нема. Сніжок мете метелиця. Чекає нас зима. Ми вирушимо потягом, зберемося за мить, Але спочатку, дітоньки, вагончики зберіть.
Дидактична гра «логічний потяг» В и х о в а т е л ь. У нас є потяг, а до нього потрібно причепити вагончи- ки. Кожен вагончик має свою картинку. Вагончики повинні з’єднуватися між собою (мати логічний зв’язок). Потяг наш називається «Зима». А зима яка? Д і т и. Холодна, снігова. (Ставлять вагончик із зображенням сні- жинки.)
В и х о в а т е л ь. А сніг який? Д і т и. Білий, скрипучий, іскристий. В и х о в а т е л ь. А що ще буває холодним, білим? Д і т и. Морозиво. (Ставлять вагончик із зображенням морозива). В и х о в а т е л ь. Ви погляньте, який у нас потяг. Займайте місця і ру- шаймо. (Діти сідають на стільці.)
Зупинка «Снігова» В и х о в а т е л ь • Сидить сумує Сніг, Чекає і зітхає, Хотів писати вірш, А слів не вистачає. Стало біло навкруги. Я розтрушую сніги. В дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я —... (зима). • Не дід, а сивий. Не спить, а стелеться, Вкриє землю й океан, Ну, а звуть його... (туман). • Прилипаю вам до ніг, Називаюсь просто... (сніг). Вихователь пропонує дітям скласти рими до слів: зима —... сама, кума; сніг —... пиріг, поріг; сніжинка —... пушинка, вершинка; вітерець —... пустунець, молодець.
Зупинка «Морозна» В и х о в а т е л ь
Мороз із картками грається, У купки їх складає. Як група називається, Ніяк він не згадає. Ти, дружок, часу не гай, Одним словом називай.
(Тварини.)
(Птахи.) Вихователь роздає дітям зображення груп предметів, а вони добирають узагаль- нюючі слова.
Зупинка «Холодна» В и х о в а т е л ь У цей зимовий день пригожий. Добираємо слова: За звучанням різні — за значення схожі.
В и х о в а т е л ь. Ми з вами їдемо, а як можна сказати по-іншому. Д і т и. Мчимо, котимося, пересуваємося, летимо. Ходити... (бродити, йти, мандрувати, прогулюватися). Бігти... (мчати, поспішати, квапитися). Кричати... (горлати, кликати, галасувати). В и х о в а т е л ь. Ось ми і прибули до палацу Зими. Але щоб потрапити туди, слід назвати ознаки зими. І допоможе нам чарівна паличка.
Дидактична гра «Чарівна паличка» Діти стають у коло. Вихователь — у центр. Гра відбувається як естафета. Діти називають потрібні слова, передають паличку далі. Наприклад, пропонується назвати ознаки зими. Вихователь дає паличку комусь із дітей. Дитина говорить «сніг» і передає паличку далі. Якщо хтось не назвав ознаки або кілька разів повторилася ознака, вихователь зупиняє передавання палички. Дитина заходить у середину кола і стоїть там доти, поки її не виручать. підсумок З’являється Зима (лялька). Дякує дітям за допомогу Снігові, Морозу, Хо- лоду і дарує на згадку солодкі крижинки. В и х о в а т е л ь. Чи любите ви Зиму? — Що найбільше вам подобається взимку? — Чи бажаєте, щоб зима залишилася назавжди? Чому? — Чи може зима приходити двічі на рік?
|