![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. У зоопарКУ
програмовий зміст: закріпити уміння виділяти перший звук у словах, на- вчати знаходити слова із заданим звуком; удосконалювати уміння правильно вимовляти звуки [ж], [ч], [ц]; розвивати фонетичний слух: вчити розпізна- вати слова близькі за звучанням (рими) і самим добирати подібні слова; ви- ховувати уважність, інтерес до життя тварин. матеріал: загадки М. Кочетової; ілюстрації із зображенням тварин, птахів, плазунів; чистомовки.
Хід заняття
Пустунчик загадує загадку: Я кудись ходив із татом, Звірів бачив там багато: Мавпу, тигра, крокодила, А птахів там різних — сила.
Слон водою нас облив. — Де я був? Куди ходив?
(Діти відгадують, а вихователь запитує, хто вже відвідував зоопарк і яких звірів там бачив.) В и х о в а т е л ь. Сьогодні ми проведемо незвичайну телеекскурсію до зоопарку. Наші телекамери встановлені в зоопарку. Наближаємося до найближ- чого озера (на екрані з’являється зображення різних жаб.) Ви х о в а т е л ь
Д і т и. Це жаба. У воді сидить охоче, та не риба і не рак, Вистромля булькаті очі, і співає: «Квак-квак-квак». В и х о в а т е л ь. Який перший звук у слові жаба? Назвіть тварин, птахів, комах, назви яких починаються на звук [ж]. Д і т и. Жук, жираф, журавель. (На дошці з’являються картинки із зображенням цих істот.) Ви х о в а т е л ь Хіба можна це забуть! Слони-красені ідуть. Товстелезні і вухаті, темно-сірі, головаті. Дуже довгий хобот мають, ним діток своїх купають. (Вихователь на дошку виставляє картину із зображенням слона.) В и х о в а т е л ь. Який звук у слові с-с-слон я виділила? Де стоїть звук [с] у цьому слові? (Відповіді дітей.) В и х о в а т е л ь. Назвіть птахів, назви яких починаються на звук [с]. Д і т и. Сорока, синиця, снігур, сойка, сова, страус. (На дошці картин- ки із зображенням птахів.) В и х о в а т е л ь. У слові страус де стоїть звук [с]? Д і т и. На початку і в кінці слова. В и х о в а т е л ь. Назвіть слова, в яких звуки [с], [с’] стоять наприкінці слова. Д і т и. Лось, рись, барс. Ви х о в а т е л ь Чути плач і тут і там. Це звірята кличуть мам. Діти, ви допоможіть, Хто батьки в них підкажіть. (Діти розгадують загадки.) 1. На лужку взялись до гри Пострибайчики-брати. Щоб не трапилося лиха, До малят біжить... (зайчиха).
2. Під сосною рудик став, Розгубивсь, бо заблукав: Де нора була, там глиця. Та ось мама йде... (лисиця). 3. Гострі зуби в цих звірят, Схожі всі на цуценят. Їм на місці не сидиться, Бо до них біжить... (вовчиця). 4. А це що за дивний плач? Заревів колючий м’яч. Хто в колючого батьки? Ну, звичайно... (їжаки). 5. Хто це йде до нас такий? У сорочці кам’яній. Не знімається вона, Ця сорочка кам’яна. (Черепаха.) В и х о в а т е л ь. Так, це ч-ч-черепаха. Який звук я виділила у цьому слові? Де цей звук стоїть у слові? Пригадайте слова, які починаються на звук [ч]? Придумайте слова, в яких звук [ч] є у кінці слова. Д і т и. Ніч, піч, сич. В и х о в а т е л ь. Я назву слова, а ви скажете, де у них стоїть звук [ч]: дочка, сорочка. (Вихователь пропонує промовити чистомовки.) Ча-ча-ча — в мене добра вдача. Чу-чу-чу — на ракеті я лечу. Чі-чі-чі — буду їсти калачі. В и х о в а т е л ь. Телеекскурсія закінчилася, але ви не сумуйте і зі мною пожартуйте. Я буду називати слова, а ви до них добирайте рими. Зайчик — побігайчик, зайчик — трамвайчик. вовчок — бочок, вовчок — сірячок. їжачок — хитрячок, їжачок — із голочок.
|