Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. КУроЧКа ряБа
програмовий зміст: навчати дітей просторової орієнтації у визначенні на- прямку вперед — назад; формувати вміння порівнювати предмети за величи- ною; закріпити лічбу в межах трьох; формувати вміння співвідносити чис- ло з цифрою; повторити частини доби; розвивати уяву, мислення, пам’ять; виховувати активність на занятті. матеріал: курочка; 3 курчат (іграшки); 3 зернятка пшениці; фланелеграф; 3 сороки (площинні); по 1 площинному курчатку на кожну дитину; по 1 ар- кушу чорного картону; по 2 ялинки (велика й маленька); палички; по ком- плекту кружечків (1 — блакитний, 2 — жовтий, 3 — сірий, 4 — чорний).
Хід заняття
У гості до дітей приходить Курочка Ряба, вітається з усіма. В и х о в а т е л ь. Сьогодні прокинулась Курочка Ряба вранці раненько, глянула на блакитне небо й подумала: «Так ось який сьогодні ранок». Вихователь показує дітям кружечок блакитного кольору. — Діти, розкажіть Курочці Рябі, яким для вас сьогодні був ранок. (Роз- повіді дітей.) Ви х о в а т е л ь Потім вийшла за поріг Прогулятись у дворі.
А слідом — хлоп’ятка — Жовтії курчатка. Квокче їм: «Кудах-тах-тах, Не ховайтесь у кущах». Розбіглися курчатка, не може порахувати їх Курочка. Допоможемо, діти, їй? Діти лічать курчаток, які розміщені лінійно, по колу, хаотично. — Бігали курчатка у дворі і знайшли кілька зерняток пшениці. Не мо- жуть порахувати зернятка. Діти, давайте порахуємо зернятка, визначимо, чи вистачить усім. Діти виконують завдання. В и х о в а т е л ь. Поснідали курчатка, а тим часом ясно-жовте сонеч- ко визирнуло, а з ним і день настав — ось такий! (Показує кружечок жовто- го кольору.) Зраділи сонечку курчатка й почали бігати вперед-назад. Давай- те й ми разом із курчатками пограємо у гру «Вперед — назад». Вихователь роздає кожній дитині площинне курчатко. Діти біжать в заданому напрямку за командою вихователя. В и х о в а т е л ь. Притомились курчатка, та й посідали рядочком на со- нечку. (Діти сідають.) А з лісу налетіли сороки і хочуть вкрасти наших кур- чаток. Давайте заховаємо їх. Коли я скажу: «Заховайте їх попереду!», — ви покладете їх перед собою, а якщо буде команда «Позаду!» — ви покладете їх за спиною. Намагайтесь ховати курчаток правильно й швидко, щоб сороки їх не побачили. (Діти, сидячи на килимку, виконують завдання.) В и х о в а т е л ь. Проминув день, почало сутеніти і надійшов вечір — ось такий. (Показує сірий кружечок.) Курочці Рябі вже й не видно, скіль- ки сорок чатує на її курчаток. Допоможемо їй. Вихователь на фланелегра- фі викладає силуети сорок (у межах трьох), а діти показують Курочці від- повідну цифру. В и х о в а т е л ь. Полетіли собі сороки, а Курочка в сутінках погано бачить і просить допомогти знайти велику ялинку, за якою стоїть її хат- ка. Діти, візьміть у руки дві ялинки, прикладіть їх одна до одної, визнач- те, яка з них велика, а яка маленька, і викладіть велику на аркуші паперу, а щоб Курочка Ряба не заблукала, викладіть із паличок стежечку до вели- кої ялинки. Діти виконують завдання. В и х о в а т е л ь. Курочка Ряба подякувала діткам та й повела своїх кур- чат спати. А надворі вже ніч — ось така. (Показує чорний кружечок.) А тепер ми з вами пограємо в гру «Добики». Я називатиму частини доби, а ви буде- те мені показувати відповідні кружечки.
|