Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. КолосоК
програмовий зміст: вчити порівнювати чисельність множин шляхом при- кладання і накладання предметів однієї множини на предмети іншої; закріп- лювати вміння об’єднувати дві групи предметів і визначати кількість пере- лічуванням (у межах трьох); уточнити знання дітей про геометричні фор- ми: кулю, куб; розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять, дрібну моторику пальців; виховувати стійкий інтерес до математики. Демонстраційний матеріал: малюнок хатинки (передня стіна якої — квад- рат, дах — трикутник, на стіні намальовані два квадратних вікна, а на даху — одне трикутне вікно); Півник і двоє Мишенят (площинні); один великий стільчик і дві маленькі (площинні); торбини; один куб; одна куля. роздавальний матеріал: прямокутний аркуш картону, розділений лінією на дві половини — верхню і нижню; вирізані півники; мишенята; пиріжки.
Хід заняття В и х о в а т е л ь
Стоїть у лісі хатка Солом’яний дашок. Живуть тут Мишенятка І Півник-когуток. — З якої вони казки? Скільки Мишенят живе у хатинці? Порахуйте. Скільки тут Півників? (Один.) Скільки всього героїв у цій казці? (Три.) — А тепер погляньте уважно на хатинку. Якої вона форми, на яку гео- метричну фігуру вона схожа? (На квадрат.) А якої форми дах? (Трикутної.) Мишенята жили в кімнатах з квадратними віконцями. (Покажіть мені, де жили Мишенята..) А Півник жив у кімнатці з трикутним віконечком. (Хто покаже мені, де жив Півник?.) — То скільки квадратних віконечок у хатинці? (Два.) — А скільки трикутних? (Одне.) — А скільки всього вікон у хатинці? (Три.) — Коли вони сідали обідати, то півник сідав на цей великий стілець, а Мишенята на ці маленькі стільчики. Скільки стільців було у Півника? (Один.) Покажіть мені відповідною цифрою. — А скільки стільчиків було у Мишенят? (Два.) — Скільки всього стільців було в кімнаті? (Три.) — Давайте пригостимо півника і двох мишенят пиріжками. На верх- ній смужечці викладіть Півника і Мишенят. Скільки їх всього ви викла- ли? (Три.) — На нижній смужечці викладіть пиріжків на один менше. Скільки ви виклали пиріжків? (Два.)
— Чи всім вистачило? Що необхідно зробити, щоб пиріжків вистачило всім? (Докласти ще один пиріжок.) — То скільки тепер пиріжків? (Три.) — А тваринок? (Три.) — Тобто можна сказати, що їх стало порівну. Давайте повторимо це сло- во ще раз і запам’ятаємо його. — Після обіду Мишенята кличуть нас погратись із ними. Дидактична гра «сонечко та дощик» Роздати дітям трикутники і квадрати. Коли вихователь говорить: «Со- нечко», — діти бігають, стрибають. На слова «Дощик, дощик» діти з трикут- никами біжать до трикутного віконця, а з квадратами — до квадратного (ві- конця виставлені на стільчиках в протилежних кінцях групи). В и х о в а т е л ь. Поки ми гралися, наш Півник щось знайшов у тор- бинці і пропонує нам разом подивитися. Давайте спочатку спробуємо дізна- тися на дотик, що там. Діти по черзі підходять й обмацують предмети, які знаходяться в торбинці (куля, куб), намагаються називати їх. Вихователь виймає з торби кулю. — Що це, діти? Якого вона кольору? З чого виготовлена? (З дерева, плас- тмаси, скла, металу.) — На що схожа куля? Давайте спробуємо її покотити. Чи добре вона ко- титься? А це що? (Кубик.) — Так, кубик, бо він невеличкий, а якби був великий, то як би називався? (Куб.) — Якого він кольору? З чого виготовлений? Спробуйте його покотити. Чому він не котиться? (Бо в нього є кути.) — Чи зміг би куб наздогнати кулю, що котиться з гори? Діти, ось наші Мишенята помітили, що одна сторона куба схожа на їхні віконечка. А якої форми віконечка у мишенят? (Квадратної.) — Мишенята просять викласти квадратне вікно з сірників. (Діти вико- нують завдання..) А щоб Півник не образився, ми його віконечко також викладемо. Якої форми віконечко Півника в хатинці? (Трикутної.) — То що ми будемо викладати? (Трикутник.) — Півник дуже вдячний дітям і пропонує погратися з ним у гру «Купи пиріжок». Діти стають у коло, вихователь із Півником посередині. Кожна дитина по черзі підходить і каже: Півник-дружечок, Продай пиріжечок! П і в н и к. Купи! — Скільки гривнів дать? П і в н и к. (1, 2, 3) гривні. Дитина плескає в долоні стільки разів, скільки грошей назвав Півник. Півник роздає пиріжки.
|