Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 28. програмовий зміст:дати дітям уявлення про органи чуття; пояснити, де вони розміщені, яку роль відіграють у житті людини; навчити дітей бе- регти свій






тема. наші органи ЧУття

програмовий зміст: дати дітям уявлення про органи чуття; пояснити, де вони розміщені, яку роль відіграють у житті людини; навчити дітей бе- регти свій організм.

 

Хід заняття

 

До кімнати заходить Вітамінчик, вітається з дітьми. Пропонує дітям розгадати загадки з чарівної скриньки.

Горщик розумом багатий,

Сім дірок у нім видати. (Голова.)

На ніч два віконця Самі закриваються, А зі сходом сонця

Самі відкриваються. (Очі.)

Ось гора, біля гори Дві глибокі є нори. Вітер в норах тих гуляє,

Кисень в нори заганяє. (Ніс.)

Коли ми говоримо, Він завжди в роботі. Коли ми мовчимо,

То й він відпочиває. (Язик.)

Дві великі раковини Всілись на краях. Добре вони вміють

Все нам сповіщать. (Вуха.)

В і т а м і н ч и к. Молодці, діти, зуміли ви знайти відгадки до моїх за- гадок. Це все — ваші органи, розміщені на голові. А для чого ж вони вам по- трібні? (Щоб добре чути, бачити, відчувати різні смаки, запахи.)

Давайте пригадаємо уривок із казки «Лисичка-сестричка»:

«Лежить лисичка на возі, а рибка так пахне. Ось вона: рибка за рибкою, рибка за рибкою — всю повикидала».

Чим же лисичка нюхала? (Носом.)

Правильно, діти, у тварин нюх дуже гострий. Для людини нюх теж має важливе значення. Ми можемо за запахом відрізнити неякісну їжу від якіс- ної. Ми відчуваємо приємні і неприємні запахи. А тепер пригадаємо уривок із казки про Лисичку-сестричку і вовка-Панібрата:

«Вибігла Лисичка на поле, сіла, виїла мачок із пиріжка, а туди напхала сміття. Стулила його і побігла. От біжать хлопці, товар женуть.

— Поміняйте мені бичка-третячка за маковий пиріжок, — каже ли- сичка.

— Бичка — на пиріжок?


 

— Та він такий солодкий, що аж-аж!

— Діти, а як лисичка дізналася, що пиріжок солодкий? (Бесіда з дітьми.)

Дидактична гра «Упізнай за смаком»

Діти заплющують очі, а вихователь дає кожному шматочок якоїсь їжі. Діти по- винні відгадати, що зараз їли.

В і т а м і н ч и к. За допомогою смаку і запаху ми визначаємо якість їжі. А що ми визначаємо за допомогою слуху і зору? Давайте пригадаємо ури- вок із казки, як лисичка тікала від собаки. То що ж робили в лисички вуш- ка, коли за нею гнався собака? (Слухали, а очі дивилися куди тікати.)

В і т а м і н ч і к. Так, діти, правильно. Вуха в людини і тварини призна- чені для того, щоб чути все, що відбувається навколо. Важливу роль відіграє слух і в розвитку у дитини почуття прекрасного. (Слухання музики, читання віршів, казок, слухання співу птахів.)

підсумок

В і т а м і н ч и к. Давайте послухаємо спів пташок. Відгадаємо за голо- сом, які пташки співають, і уявимо, що ми у парку.

 

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал