Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. в гостях У КазКи
програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із посудом (глечик, макітра, горщик, горнятко, діжа, макогін, ложка); уточнювати знання про ма- теріали, з яких виготовляється посуд, про його використання в побуті; залу- чати до гри з предметами посуду; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати інтерес і повагу до народних традицій.
Хід заняття В и х о в а т е л ь
Я бачила по вулиці Тут казочка ходила: Чи сумно стало в книжці їй, Чи просто заблукала. І ось вона прийшла до нас Сьогодні на світаночку.
Давайте разом зазирнем Швиденько в тую казочку.
Вихователь разом із дітьми пригадує казку «Лисичка і Журавель», демонструю- чи відповідний посуд.
Запитання до дітей — Із чого Лисичка частувала Журавля? (Із тарілочки.) — Чому Журавель не міг ухопити каші? — З чого пригощав Журавель Лисичку? — Чому Лисичка не могла дістати страви? В и х о в а т е л ь. Ось у Лисички на столі стоїть глечик. Де його можна використовувати? Глечик — це глиняний виріб, у якому зберігали молоко, сметану, узвар. А про що це там Лисичка співає? Ли с и ч к а Стоїть на лавці глечик, Побачив його песик: У глечик зазирає І молочка чекає. В и х о в а т е л ь. Ой хтось у двері стукає. Як ви гадаєте? Хто це? З’являється Ведмедик і каже дітям, що дуже любить ласувати медком. В и х о в а т е л ь. Діти, у що ж ми наллємо Ведмедикові меду? (У мис- ку.) Ось вона, із чого вона зроблена? Так, із глини. З такої миски раніше їли наші дідусі і бабусі. Але Ведмедик чомусь не їсть медок, а пропонує розга- дати загадку. Ве д м е д и к За те що я працюю справно, Мене людина любить кожна, Туди несу смачні я страви, А повертаюся порожня. (Ложка.) В и х о в а т е л ь. То ж давайте Ведмедикові дамо ложку. З чого вона ви- готовлена? Доки Ведмедик буде ласувати медком, розглянемо Лисиччину поличку. (Горщик, діжа, ополоник, ложка.)
А зараз лисичка розповість нам, навіщо їй потрібен горщик. Л и с и ч к а. Горщик — це глиняний посуд, в якому я варю їжу: борщ, кашу. А ополоником перемішую. Він схожий на ложку, тільки велику. В и х о в а т е л ь. А це що за глибокий дерев’яний посуд? Л и с и ч к а. Це діжа, в ній місять хліб. В и х о в а т е л ь. А діти знають прислів’я про хліб. Д і т и. «Хліб усьому голова»; «Не кидайся хлібом він святий»; «Без хлі- ба немає обіду». В и х о в а т е л ь. Ведмедик доїв медок і зараз хоче вам розповісти про макітру, намальовану на картині в Лисиччиній хаті. Розповідь Ведмедика. — Виготовлена з глини, круглої форми, глибока. У ній тримають варе- ники, пиріжки; у ній можна товкти макогоном часник із салом. Он він у Ли- сички на столі лежить. Він схожий на качалку, якою розкачують тісто. У справжньої господині завжди багато страв приготовлено. А як ви га- даєте, Лисичка — гарна господиня? В и х о в а т е л ь. А зараз весь посуд потрібно розставити на столі. А щоб було веселіше це робити, я буду розповідати потішку. А ви будете знаходити той предмет посуду, про який у потішці розповідається. Люлі, люлі, люлечку, Звари, мамо, кулешику У маленькому горняті Маленькому дитяті. — Кицю Муро, де ти була? — У бабусі. — Що робила? — Миски мила. Диби-диби-диби-би, Пішла баба по гриби. А дід по опеньки в неділю раненько. Нарвали опеньки, поклали В макітру гарненько. Іди, іди, дощику, Зварю тобі борщику У новому горщику. підсумок В и х о в а т е л ь. Ось ми й накрили стіл. Зараз господиня Лисичка буде всіх частувати. Ли с и ч к а Любі діти, прошу сісти. Пампушечки будем їсти, Пампушечки непогані, Пампушечки дуже гарні.
|