![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. КазКа навпаКи
програмовий зміст: формувати уміння складати казки (за допомогою вихователя); розвивати зв’язне мовлення, вміння обґрунтовувати свої від- повіді; граматика: удосконалювати навички вживання дієслів у різних фор- мах без змін в основі, використання вставних слів: напевне, здається, ма- буть; розвивати творчу активність дітей; виховувати інтерес до народної творчості. Словник: збагачувати словник дітей словами протилежного змісту (антонімами). матеріал: ілюстрації до українських казок, зображення півників (доброго, злого, задумливого), сигнальні картки червоного й синього ко- льору.
Хід заняття В и х о в а т е л ь
Здалека-здалека летіла лелека. І впустила пір’ячко на наше подвір’ячко. Я в садочок вранці йшла, І те пір’ячко знайшла. В кошик його поклала, Бо про вас я пам’ятала. За такі мої вам ласки. Дарувало пір’я казки. (Вихователь дістає з кошика пір’ячко, робить ним помах і на дошці з’являються ілюстрації до українських народних казок.) В и х о в а т е л ь. З яких казок прийшли ці герої? Д і т и. «Лисичка-сестричка та сірий вовк», «Солом’яний бичок», «Ки- рило Кожум’яка» тощо. В и х о в а т е л ь. Я буду називати героїв, а ви будете піднімати черво- ну картку, якщо цей герой добрий, і синю, якщо злий, і будете пояснюва- ти свою відповідь.
Дидактична вправа «Добрий — злий» мета: прищеплювати навички пояснювального мовлення.
Д і т и. Коза-Дереза — зла, вона кривдила героїв казки. Кривенька качечка — добра, вона турбувалася про старих людей, допо- магала їм. В и х о в а т е л ь. А зараз спробуйте розгадати загадку і з’явиться ще один казковий герой. Справжній красень-молодець, На голівці гребінець, Мишенят він доглядає, Пече, смажить, прибирає. (Півень.) — З якої казки цей півень? Чому ви так думаєте? Д і т и. Цей півень із казки «Півник та двоє мишенят». (Вихователь виставляє на дошку зображення півнів: доброго, злого, здивовано- го, засмученого.) В и х о в а т е л ь. Який півень із цієї казки? Які риси характеру прита- манні йому? Д і т и. Турбота, чемність, працелюбність, привітливість, уважність. Чути писк мишенят. Вихователь пропонує пошукати їх, а тим часом змінює зо- браження доброго півника на злого і виставляє зображення двох мишенят. В и х о в а т е л ь. Ось і зібралися герої цієї казки: добрий, веселий пів- ник та мишенята. Д і т и. Ні, цей півник злий.
Фізкультхвилинка Мишенята рано-вранці Роблять вправи на галявці, Випрямляють ручки, ніжки.
(кивати головою) Усміхаються всім трішки, (згинання рук у ліктях) Вправо-вліво повертають. Колоски з зерном шукають. Нахиляються низенько, Хмиз збирають всі дружненько Між дерев ми всі йдемо: (Повороти тулуба.)
(нахили тулуба) В казку всі потрапимо. (Ходьба навшпиньки.)
В и х о в а т е л ь. Що трапилося з нашими мишенятами? Якими вони стали? Д і т и. Мишенята перетворилися на працелюбних. В и х о в а т е л ь. Тож у казці стало все навпаки. Давайте розкажемо нову казку. Мабуть, наша казка сьогодні буде злою? Як буде починатися наша казка? Д і т и. «Жили собі». В и х о в а т е л ь. Жили собі двоє мишенят Круть та Верть і півник Го- лосисте горлечко. Півник тільки й знав, що співав та відпочивав. А мишенята, тільки починало світати, бралися за роботу. Одного разу замітали миші подвір’я і знайшли колосок. — Кого вони покликали? — Що відповів півник? (Діти за допомогою вихователя складають казку.) В и х о в а т е л ь. Став півник вилазити з-за столу, а мишенята його не затримують і говорять: «Хочеш їсти калачі, не сиди на печі». Чому так сказали мишенята? (Відповіді дітей.) В и х о в а т е л ь. А як зробити кінець казки добрим? Д і т и. Надіслати півникові листа. Пояснити, що праця годує, а лінь марнує. Запросити у групу і навчити працювати. Ви х о в а т е л ь Мишенята хочуть грати, І словечка добирати. Вони кажуть вам, що зробити. А ви скажете, що вже зробили. Дидактична вправа «зробити — зробили» (Наприклад, знайти — знайшли.) Пари слів: • спекти — спекли; • змолоти — змололи;
• замести — замели; • обмолотити — обмолотили; • замісити — замісили. В и х о в а т е л ь. У нашій казці півник який? Д і т и. Злий, ледачий. В и х о в а т е л ь. А мишенята? Д і т и. Добрі, працелюбні. В и х о в а т е л ь. Я називатиму слово-«ознаку», і ви теж називайте, тільки навпаки. Пари слів: • хворий — здоровий; • слухняний — розпещений; • хоробрий — лякливий; • товстий — тонкий; • порожній — повний; • багатий — бідний; • сильний — слабкий; • гарний — потворний. (Вихователь непомітно замінює зображення злого півня на доброго.) В и х о в а т е л ь. Ось у нашій казці стали всі добрими. А головне, ви самі вигадати казку, яка і схожа і несхожа на ту, яку ми знаємо. Чим схожі ці казки? Чим різняться. (Відповіді дітей.) В и х о в а т е л ь. Якщо вам сподобалося заняття, підніміть червону картку, якщо ні — синю.
|