Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 7






тема. КазКа про Двох жаДіБних веДмежат

програмовий зміст: закріпити вміння дітей рахувати предмети; порівню- вати групи предметів між собою; розкрити склад числа п’яти; удосконалити знання дітей про геометричні фігури, вміння складати їх із паличок; фор- мувати просторові уявлення, вміння орієнтуватися в просторі: прямо, впра- во, вліво, назад, вниз; розвивати уяву, пам’ять, логічне мислення; виховува- ти цікавість до казок; виховувати посидючість, увагу на занятті.

матеріал: ширма; іграшки 2 ведмежат, білочка, зайчик, їжак, лисичка;

палички; ниточки; цифри; яблука; дидактична гра «Склад числа».

 


Хід заняття

 

В и х о в а т е л ь


 

Сідайте рядком, ладком

Хай ваші очі загоряються,

І ваші личка посміхаються, Казкові двері відчиняються, Чудова казка починається.


— Жили собі в лісі чудовому з малою ведмедицею двоє маленьких вед- межат. Гарно жили, не сварились. А як посваряться, то швидко й мирять- ся. Один одному допомагали гратися, бавитись любили. А вчитись не хоті- ли. Набридло їм якось дома сидіти. І пішли вони світом мандрувати. Ось ідуть вони через ліс, а грибів там росте так багато — і з жовтими шляпками, і з коричневими. А ведмежата зголодніли вже. Тільки хотіли грибочок зірвати, а тут з ялинки білочка — стриб!


 

Б і л о ч к а. Це моя галявинка і гриби на ній мої! Зможете порахува- ти — пригощу грибочком!

В е д м е ж а т а. Ой, лишенько, а ми ж рахувати не вміємо, бо вчитись не хотіли! Що ж робити, як не порахуємо грибочки — казка закінчиться. А може, малят попросимо допомогти?

Завдання:

1) Порахувати гриби з жовтими і коричневими шляпками. Яких грибів біль- ше? На скільки? Зробити так, щоб їх було порівну.

2) На галявині — 6 грибів із жовтими шляпками. Ми 2 зірвемо. Скільки залишиться?

3) Я зірву 3 гриби з жовтими шляпками і 4 гриби з коричневими. Скільки всього грибів я зірву?

В е д м е д и к и. Дякуємо вам, малята, і тобі, білочко.

— Підійшли ведмежата до маленького озерця, а там стоїть хатинка ма- ленька, біля хатинки квітник, а в ньому — квіти такі красиві і запашні.

В е д м е ж а т а. Давай нарвемо квіточок і мамі подаруємо! А тут зайчик із хатинки:

— Ні, не дам квіти рвати? Якщо допоможете мені пелюстки повернути, які вітер поздував, тоді подарую вам квіточку. Вам необхідно певну кількість пелюсток до квіточки додати і всі порахувати.

В е д м е ж а та. Малята, допоможіть, будь ласка!

Дидактична гра «склад числа»

Умова. На картках намальована квітка з кількома червоними пелюстка- ми, в середину якої записана цифра. Слід знайти в розетці стільки синіх пе- люсток, скільки позначає цифра.

 

5 3

 

5 — це 3 та 2 3 — це 1 та 2

 

— Подарував зайчик їм одну квітку.

Ідуть ведмежата далі, а тут кущ великий і ягід на ньому червоних сила- силенна.

В е д м е д и к и. Нарвемо ягідок, а мама пиріжків спече.

В о в ч и к - б р а т и к. Ні, це мій кущик з ягідками. Я пригощу, коли ви- конаєте мої завдання. Викладіть із сірничків кольорових та ниток мої улюб- лені геометричні фігури: трикутник, круг, квадрат, овал, прямокутник.

В е д м е ж а т а. А ми не знаємо геометричних фігур.

— Допоможемо, малята?


 

Дидактична гра «про геометричні фігури розкажи»

Умова. Діти стають у коло, передаючи з рук в руки м’яч зі словами:

Ти котись, веселий м’яч,

Потихесеньку біжи. Хто тебе зупинить,

Про круг (овал, трикутник, прямокутник, квадрат) Нам розкажи.

У кого зупиняється м’яч, той стає в коло і розповідає все про певну фігу- ру, наприклад: квадрат — у нього чотири сторони, які всі рівні, чотири кути, він не вміє котитись тощо.

Дидактична гра «виклади геометричну фігуру»

(із кольорових сірників і ниток)

В е д м е ж а т а. Ой як ми зголодніли, але гриби та ягоди їсти не буде- мо, на нас мама чекає, їй понесемо.

Вилітає сорока.

— Скре-ке-ке, я чула ви зголодніли. Я випадково знайшла велику голо- вку сиру, але віддам її вам, як завдання виконаєте.

1. Скільки днів у тижні? (Назвати дні.)

2. Скільки пір року?

3. Що буде після зими?

4. Який день тижня перед середою?

5. Скільки годин у добі?

6. Після вечора настає день?

Ведмедики відповідають.

С о р о к а. Беріть головку сиру.

В е д м е ж а т а. Дякуємо, але ж як її поділимо?

З’являється лисичка.

Л и с и ч к а. Це не біда, я вам допоможу.

В е д м е ж а т а. Ні, ми вже знаємо, як ти ділиш, ми краще малят по- просимо допомогти.

Але ж будемо ділити не на двох, а на багатьох, бо в нас стільки друзів з’явилося після подорожі.

— Скільки у нас друзів, малята? (Білочка, зайчик, вовк, сорока, лисичка, два ведмедики і мама-ведмедиця. Всього вісім.)

— Допоможіть поділити нам сир на вісім частин.

В и х о в а т е л ь. Ось і закінчилась подорож двох ведмежат, тепер вони зовсім не жадібні і пішли до дитячого садку теж навчатися. Вони дякують вам, малята, за допомогу!

— Яке завдання вам найбільше сподобалось виконувати? Що ви не змог- ли зробити?


 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал