Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 21. тема. сигнали світлоФора






тема. сигнали світлоФора

програмовий зміст: продовжувати закріплювати знання дітей про пра- вила дорожнього руху, про чотирибічний світлофор, про те, що світлофори керують складним рухом транспорту і пішоходів на вулицях та дорогах; ви- ховувати культуру поведінки дітей на вулицях і дорогах; розвивати пам’ять, мислення, зв’язне мовлення.

матеріал: світлофор, ілюстрації.

 

Хід заняття

 

Вихователь пропонує дітям розглянути макет світлофора. Звертає увагу дітей на те, що з чотирьох боків світлофора зображено по три однакових різнокольоро- вих вогники.

В и х о в а т е л ь. Діти, сьогодні ми знову згадаємо, як працює світ- лофор.

Усі підходять до перехрестя доріг.

В и х о в а т е л ь. На перехресті найбільш пожвавлений рух: мчаться ав- томобілі, поспішають люди. Саме тут стоїть світлофор. Він допомагає регу- лювати рух, допомагає підтримувати на вулицях і дорогах порядок.

Діти, погляньте, зараз з одного боку світлофора для пішоходів спалахнув зелений вогник, а з іншого боку для транспорту — червоний.


 

Що повинні робити пішоходи, а що водії? (Пішоходи переходять вулицю, а водії зупинили свій транспорт.)

— Правильно. Діти, жовтий вогник спалахнув одночасно з усіх боків, він попереджає, що незабаром буде червоний і зелений вогник.

Для кого тепер загорівся червоний, а для кого зелений? (Для пішоходів тепер загорівся червоний, а для транспорту — зелений.)

— Правильно, діти, ви бачите, як чітко працює світлофор. Один сигнал змінюється іншим. Усі йому підкоряються, і тому на вулицях порядок.

Діти, а тепер послухайте вірш про світлофор.

Читання вірша «Світлофор».

Як переходиш вулицю, На розі зупинись.

І перш за все уважно на мене подивись. Я шлях вкажу надійний,

Де небезпек нема.

Трикольорове око я маю недарма.

Нехай воно і мружиться, ніколи я не сплю.

З малими дітьми в схованки я гратись не люблю. В роботі я суворий і стриманий завжди Тролейбуси, машини біжать туди-сюди.

Дивлюсь червоним оком — велю спинитись я. Одне мені потрібно — це витримка твоя.

А блимне жовте око — іди — не поспішай.

Бо жовтий, не зелений: потрапиш під трамвай. Увага! І зелений привітно замигтів.

Він колір найдобріший — щасливої путі!

 

Потім діти спостерігають за рухом пішоходів і транспорту. Вихователь звертає увагу дітей на те, навіщо всі дотримуються сигналів світлофора.

 

Після повернення до дитячого садка грають у гру «Світлофор».

 

гра «світлофор»

Діти стоять в колі. Ведучий — із 3 кружечками — посередині. Колір кружечків відповідає кольорам світлофора. Діти ходять по колу. Піднятий жовтий кружечок — ходьба уповільнюється, червоний — зупинка, зелений — можна йти далі.

 

Дидактична гра «склади ціле»

Дітям дають картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти склада- ють цілі машини.

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Я сподіваюсь, що отримані знання ви будете засто- совувати завжди.


 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал