Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 13. Тема: Можливості Інтернету
Тема: Можливості Інтернету. Ознайомлення із програмою-браузером. Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися - організація свого робочого місця; бережливе ставлення до часу; загальнокультурної - дотримуватися норм усного і писемного мовлення, давати повну і чітку відповідь, формувати поняття про мовлення як засіб спілкування; соціальної - прояв ініціативи з урахуванням інтересів групи в якій працюєш, вчити дітей чинити добрі справи; громадянської - бережливе ставлення до рослин, людей, правила поводження в колективі; здоров’я збережувальна компетенція - взаємозв’язок організму людини з природнім оточенням; предметних компетентностей: - дати поняття «Internet Explorer»; - розглянути основні правила роботи з Internet Explorer; - повторити правила користування Інтернетом; - розглянути можливості роботи з Internet Explorer. - розвивати пам’ять і логічне мислення; - виховувати дисциплінованість, обережність. Обладнання: комп’ютери, наочність, книжки, зошити. Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку I. Організаційна частина. - знайомство з учнями; - присутні на уроці.
II. Повторення вивченого матеріалу. - Що таке Інтернет? - Що таке «комп’ютерна мережа»? - Чи рівноправні комп’ютери в Інтернеті? - Як завантажити Інтернет?
ІІІ. Вивчення нової теми. На минулому уроці ми говорили про Інтернет і веб-сайти, а чи знаєте ви, які послуги наддає своїм користувачам Інтернет? – запитав учитель. - В Інтернеті можна подивитися останні новини з усіх країн світу, - сказала Іванка. - Можна відшукати інформацію в Інтернеті за характерним словом або фразою, - сказав Петрусь. - Я чув про Інтернет-магазин, - згадав Сергійко. – Це віртуальний магазин. У ньому немає полиць з товарами. Є список товарів, їхній опис, фото й ціни. Можна вибрати, що потрібно, зробити замовлення та навіть розрахуватися через Інтернет. Замовлені товари привезуть додому. - Так що, через Інтернет можна навіть сніданок замовити? – здивувалася Марійка. - Усе, що завгодно, - відповів вчитель. - А ще існує електронна пошта, за допомогою якої можна обмінюватися листами з друзями по мережі Інтернет, - додав Андрійко. - А я знаю, що є сайти та спеціальні програми, використовуючи які можна спілкуватися з друзями в режимі on-line, тобто миттєво. Ти вводиш з клавіатури своє повідомлення й одразу ж отримуєте відповідь від співрозмовника. Таке спілкування називається чат (від англійського chat – дружня бесіда, розмова), - повідомив Олесь. - Ой, як цікаво! Це схоже на розмову по телефону? – запитала Ганнуся. - Схоже, але по телефону розмовляють двоє, а в режимі on-line можуть одночасно спілкуватися багато людей, - відповів учитель. - А якщо до комп’ютера приєднати навушники та мікрофон, то завдяки спеціальним комп’ютерним програмам можна спілкуватися по мережі Інтернет голосом, точно так, як по телефону, - продовжив він. – А якщо у тебе і твого співрозмовника є веб-камери, ви зможете ще й побачити одне одного. - Для надання всіх цих послуг (сервісів) Інтернету використовують обладнані спеціальними програмами комп’ютери, які називають серверами. Існують сервери новин, поштові, пошукові сервери тощо. Можливості Інтернету постійно розширюються, - підсумував учитель. ІV. Робота з підручником. 1. Малюк святкував свій день народження. Якщо ви правильно складете слова з літер, то дізнаєтеся, скільки років виповнилося Малюкові, і що йому подарував Карлсон. Увага! Літери, що повторюються кілька разів, не використовуйте. __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ 2. Олесь, Ганнуся, Елзік і Мудрунчик сіли на галявині. Якщо Мудрунчик, що сів крайній зліва, сяде між Ганнусею та Олесем, то Ганнуся стане крайньою зліва. Хто де сидить, якщо відомо, що всі сіли поруч? _________________________ __________________________________________________________________ V. Фізкультхвилинка. 1. Вкажіть позначками у квадратиках, що можна робити за допомогою Інтернету. обмінюватися листами перекладати тексти переглядати останні новини набирати тексти шукати потрібну інформацію розфарбовувати малюнки спілкуватися з друзями купувати речі редагувати зображення знищувати комп’ютерні віруси
2. У текстовому редакторі надрукували текст:
|