![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок Дата. Тема:В.Нестайко «Як ми літали в космос»
Тема: В.Нестайко «Як ми літали в космос» Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка «Як ми літали в космос»; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ра-ра-ра — у дворі весела гра. Ру-ру-ру — ми продовжуємо гру. Ло-ло-ло — все навкруг розцвіло. Лі-лі-лі — кури ходять по землі. 2. Читайте, думайте, доповнюйте! Росте — дерево, дитина,... (кущ, квітка, саджанець). Пливе — пароплав, човен,... (качка, хмара, риба, пліт, кит). Висить — рушник, картина,... (портрет, павутиння, лампочка, яблуко). Хрумтить — морква, огірок,... (цукор, капуста, сухар). Дзижчить — комар, муха,... (оса, бджола, джміль). 3. Робота над лічилкою Я жмурюсь, заплющую очі, Всі ховайтесь, хто де хоче! Вмить розбіглась дітвора — Йти шукать мені пора. Більш не буду я чекать: Раз, два, три — іду шукать. Раз — за Петра. Два — за Дмитра. Три — за Тетянку. Чотири — за Оксанку. Я усіх уже знайшов, Сам ховатися пішов. В. Гринько III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра «Дуель». Робота в групах Групи ставлять запитання одна одній за змістом оповідання. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми прочитаємо, чим завершився незвичайний політ у космос. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Бджілки»Самостійне напівголосне читання другої частини оповідання (с. 132—133, до слів «почувся тріск, щось гупнуло, загриміло і...»). — Хто розкрив намір друзів? — Чому хлопці вимушені були взяти Тетянку із собою у політ? 2. Читання твору «ланцюжком» (с. 134, до слів «і раптом...») — Як ви вважаєте, де опинилися юні «космонавти»? 3. Виразне читання оповідання вчителем (с. 135) — Чим закінчився політ? Фізкультхвилинка 4. Словникова робота 1) Довідкове бюро. Песиголовці — про людину, що втратила свої кращі риси і людську подобу. Атмосфера — газоподібна оболонка Землі та деяких інших планет. 2) Читання стовпчиків слів. Пообриває зціпивши хвилюючись в крайньому злорадно двірничці потилицю найпопулярніша Читання кожного стовпчика згори вниз («луною» за вчителем) і знизу вгору («буксиром» із сусідом по парті). 5. Гра «Квіточка» Читання другої частини оповідання. Читає той учень, на парту якого впала квіточка. 6. Аналіз оповідання з елементами вибіркового читання — Як хлопці відреагували на появу Тетянки? — Як називає її автор? — Як діти вмощувалися в ракету? — Як відбувався запуск ракети? Прочитайте. — Який епізод космічного польоту викликав у вас сміх? Прочитайте. — Якого висновку дійшли космонавти? — Назвіть головних героїв оповідань Анатолія Григорука та Всеволода Нестайка. — Чому твори про них вміщено саме в скриньці сміху? 7. Гра «Земля — небо» За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати. 8. Робота над змістом малюнка — Розгляньте малюнок. Кого на ньому зображено? — Прочитайте рядки оповідання, які проілюстрував художник. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Який настрій панував на сьогоднішньому уроці? — Коли було найвеселіше? — Чому хлопцям так і не вдалося полетіти в космос? — До якого висновку вони дійшли? — Чи згодні ви з цією думкою? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
|