Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок Дата. Тема: І.Франко (біографічна довідка) «Лис Микита»
Тема: І.Франко (біографічна довідка) «Лис Микита». Розповідь за малюнком. Мета: дати учням поняття «авторські (літературні) казки»; вчити їх аналізувати зміст твору, давати характеристики героям; розвивати техніку читання; формувати вміння працювати в колективі та самостійно. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Гра «Тренуємо емоції» • Насупитись, як сердита людина, осіння хмара; • посміхнутись, як кіт на сонці, як саме сонечко; • позлитись, як два цапки на мосту; • злякатись, як Маша, що загубилася в лісі; • втомитись, як дід, що тягнув ріпку; • погарчати, як гарчить Сірко на вовка тощо. 2. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик» Казав казку — казочку, Приказку — приказочкуі Косарикам — косарям, Казкарикам — казкарям. 3. Робота над чистомовкою Ато-ато-ато — чистомовок є багато. Ті-ті-ті — та найкращі будуть ті, Ята-ята-ята — що поможуть вам, малята, Ув-ув-ув — ротик щоб слухняним був! III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Учні відповідають на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 136). IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Гра «Відгадайте казочку» (див. додаток на с. 104) — Молодці, діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав? (Діти: «Ми не знаємо автора».) — Правильно. У цих казочках немає одного автора, адже йшли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони мають одну назву: народні. — А сьогодні ми почнемо ознайомлення з казками, в яких автор відомий. Ці казки називаються літературними, або авторськими. Давайте повторимо і запам’ятаємо ці назви. (Діти декілька разів повторюють, запам’ятовують терміни.) V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота над завданням зі скриньок літературних казок 2. Опрацювання казки Івана Франка «Лис Микита» (с 137-141) 1) Вступна бесіда. — Казочка, з якою ми ознайомимось сьогодні, називається «Лис Микита». — Що ви знаєте про лисицю, її повадки, поведінку? (Демонстрування малюнка лисиці.) — У яких казочках ви зустрічалися із нею? — Автор цієї казки — І. Я. Франко. 2) Читання учнями тексту про І. Я. Франка. 3) Читання казки учнями мовчки. — Назвіть персонажів прочитаної казки. 4) Словникова робота. Леститися — ніжно горнутися, виявляти ласку до кого-небудь. Шарпнула — тягти кого-, що-небудь посмиком; різко, рвучко смикати за щось. Вовтузитися — не сидіти спокійно; соватися. 5) Читання казки учнями «ланцюжком». — Де Вовчиця зустріла Лиса? — Що він робив? — Яким автор зобразив Лиса і Вовчицю? — Чим закінчилася риболовля для Вовчиці? — Пригадайте українську народну казку, до якої подібний твір Івана Франка. — Розгляньте малюнок до казки. — Яким зображено Лиса? 6) Читання казки учнями за особами. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Отже, наш урок добіг кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися? (Казки бувають не тільки народними, а й літературними, або авторськими.) — З якою казкою ви ознайомилися? — Чого вона вас навчила? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Читати та переказувати казку «Лис Микита». За бажанням проілюструвати казку.
|