Главная страница
Случайная страница
КАТЕГОРИИ:
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Тема: Схеми Н і КМ реле.
Заняття №30
Мета: навчальна: ознайомити студентів з будовою і роботою схем Н і КМ реле. Навчати студентів висловлюватися технічною мовою.
виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, любов та інтерес до систем автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.
розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.
Тип заняття: КУ.
Тривалість: 90 хв.
Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, інтерактивна дошка.
Хід заняття:
Етап заняття та його короткий зміст
| Орієнтовний час
| І. Організаційний момент:
- рапорт чергового;
- перевірка присутніх на парі.
| 5 хв.
| ІІ. Перевірка домашнього завдання:
1. Схеми набірної групи реле та їх призначення.
2. Побудова схеми КН реле і реле напрямку, їх робота при наборі маршрутів.
3. Призначення управляючих реле, побудова схеми, їх включення та її робота при наборі маршрутів.
4. Призначення схеми відповідності, її побудова та робота при наборі маршрутів.
5. Режим допоміжного управління, його використання, дії ДСП та робота схеми
| 34 хв
| ІІІ. Повідомлення нового матеріалу:
1. Призначення реле виконавчої групи, принцип її побудови.
2. Призначення початкових реле Н, побудова схеми їх ввімкнення та її робота при встановленні маршруту.
3. Призначення кінцевих маневрових реле КМ, побудова схеми їх ввімкнення та її робота при встановленні маршруту.
1. Схеми виконавчої групи (установки і розмикання маршрутів) будують по плану станції з’єднанням між собою типових схемних вузлів. Типові схемні вузли застосовують для вхідних, вихідних і маневрових світлофорів; стрілочних і без стрілочних секцій, приймально-відправних колій; одиночних і спарених стрілок.
Схемні вузли з’єднують між собою наступними колами: КС – контрольно секційних реле; С – сигнальних реле; МС – підживлення маневрових сигнальних реле; 1М, 2М – маршрутні реле; З – замикаючі реле; КВ – кодово-вмикаючі реле; Р – розмикання; Б, К – індикація стрілочних ділянок. Крім того, є декілька додаткових кіл між окремими схемними вузлами. Між схемними вузлами заданої станції показано позначення кіл для їх з’єднання. У відповідності зі з’єднанням блоків будують всі маршрутні схеми станції. Розбір схем виконавчої групи установки поїзних і маневрових маршрутів ведеться відносно лівої горловини показаної станції.
Н і КМ реле.Початок поїзного маршруту в колах виконавчої групи реле визначають початкові реле Н (поїзне), кінець поїзного маршруту визначається схемою в залежності від встановленого маршруту; початок маневрового маршруту визначає маневрове початкове реле НМ, а кінець – кінцеве маневрове реле КМ. Кола включення цих реле показані в схемних вузлах вхідних, вихідних і маневрових світлофорів.
Початкове реле НН світлофора Н отримує живлення від шини Н набираючої групи (яка вмикається по схемі відповідності) через фронтовий контакт кнопкового реле НК і замикаючого реле першої колійної секції за світлофором НАЗ2.
З моменту замикання маршруту реле НН само блокується через тиловий контакт реле НАЗ2 і залишається в збудженому стані до моменту розмикання даної секції маршруту.
В схемному вузлі вихідного світлофора Ч3, суміщеного з маневровим, є початкове реле Ч3Н, що включене від шини живлення Ч, початкове маневрове реле Ч3НМ, що включене від шини живлення ЧМ; загальне початкове реле Ч3ОН для поїзних і маневрових маршрутів.
Кінцеві реле встановлюють тільки в схемних вузлах маневрових маршрутів і в тих схемних вузлах, де можуть закінчуватись маршрути. На приведеній схемі показано включення реле 3НКМ і НАКМ у вузлі ділянки НАП, де закінчується маневровий маршрут за світлофор М1 і у вузлі ділянки 3П, де закінчується маневровий маршрут за світлофор Н3.
Кінцеве реле працює аналогічно початковим, отримуючи живлення від шини ВНМ чи ВЧМ через контакти кнопкового реле і замикаючого останньої секції маршруту.
| 40 хв.
| ІV. Закріплення нового матеріалу:
· відповіді на запитання, які виникли у студентів під час ознайомлення з новим матеріалом;
· повторення основних пунктів, перевіряючи студентів на сприйняття нового матеріалу.
| 8 хв.
| V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання:
1) Вивчити матеріал за літературою Л.1 на ст. 101-103 + конспект і додаткова література.
2) Закріпити знання з попередніх тем.
3) Володіти технічною мовою.
| 2 хв.
| Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів.
|
|