Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Процес об¢єднання Італії






Урок № 13- ІІ

Тема Об¢ єднання Італії

Мета:

  • виявити особливості об¢ єднавчих процесів в Італії та їх наслідки;
  • розвивати вміння простежувати причинно-наслідкові зв¢ язки, користуватись історичною картою як джерелом інформації, учити давати характеристику історичній особі;
  • виховувати повагу до історичного минулого народів Європи

Тип уроку: комбінований

Основні поняття: конституційна монархія, “ватиканський в¢ язень”, “червоносорочечники”, “рісорджіменто”.

Обладнання: Карта “Європа в першій половині XІX ст.”, Контурні карти, атласи, Підручники, Портрет Дж.Гарібальді.

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Актуалізація опорних знань

Чому революції 1848-1849 р.р. називають “весною народів”?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Процес об¢ єднання Італії

На середині XІX ст. назріли політичні та соціально-економічні передумови об¢ єднання Італії.

Національно-визвольний рух в Італії називають “Рісорджементо” – “відродження”.

Особливість роздрібленості Італії полягала в тому, що Ломбардо-Венеціанська область належала Австрії; Модена, Парма і Тоскана також підпорядковувалась австрійському королю Фердинанду ІІ; у Римі знаходився французький гарнізон; єдиною італійською державою із конституційними устроєм було Сардинське королівство - П¢ ємонт.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал