Главная страница
Случайная страница
КАТЕГОРИИ:
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання. Периферична нервова система.
Урок 7
Периферична нервова система.
Мета. Освітня. Продовжити знайомити учнів із нервовою системою людини; охарактеризувати будову та функції периферичної нервової системи; розкрити особливості іннервації тіла черепно-мозковими та спинномозковими нервами. Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати спинномозкові та черепно-мозкові нерви між собою; уміння спостерігати, логічно мислити та робити відповідні висновки. Виховна. Виховувати бережливе ставлення до нервової системи власного організму та оточуючих людей.
Тип уроку. Засвоєння нових знань. Форма уроку. Синтетична. Місце уроку в навчальній темі. Поточний.
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний: а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником. б) наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН. Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом. 2. Репродуктивний. Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань. 3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання. Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення. 4. Візуальний: складання схем або таблиць. 5. Релаксопедичний: психологічне розвантаження.
Міжпредметні зв ́ язки: медицина, психологія, зоологія. Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, слайди. Основні поняття та терміни: черепно-мозкові нерви, спинномозкові нерви, аферентні нервові волокна, еферентні нервові волокна, рухові нерви, чутливі нерви, змішані нерви.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Бліц-опитування.
Дати однослівну відповідь на запитання:
1. Нервова система складається із структурних і функціональних одиниць – нефронів. 2. Нерви утворюють ЦНС. 3. Скупчення тіл нервових клітин утворюють сіру речовину. 4. Нервову систему поділяють анатомічно і функціонально. 5. Вегетативна нервова система відповідає за регулювання функцій внутрішніх органів. 6. Спинний мозок розміщений поруч і паралельно з каналом хребта. 7. Спинний мозок виконує рефлекторну та провідникову функції. 8. Спинний мозок – це стовбур головного мозку. 9. До заднього відділу головного мозку входять міст та мозочок. 10. Мозочок відповідає за координацію рухів. 11. Таламус – це зорові горби, а гіпоталамус – це підзоровогорбова ділянка. 12. Півкулі з’єднані між собою мозолистим тілом. 13. Площа кори головного мозку дорівнює 2 кв.м. 14. Борозни проділяють півкулі на частки: лобову, скроневу, тім’яну та потиличну. 15. Кора разом із лімбічною системою утворюють єдину функціональну систему, яка відповідає за емоційний стан, формує мотиви поведінки, бере участь у процесах навчання та пам’яті.
|