Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 5. Дата __
Тема: ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ. «ЗНАКИ ВОЛІ, ЗНАКИ СЛАВИ — НАШІ СИМВОЛИ ДЕРЖАВИ» Мета: формувати навички роботи з папером у техніці торцювання; поглибити знання учнів про декоративне мистецтво, мозаїку, складання декоративних композицій; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність та взаємодопомогу; збагачувати духовний світ дітей, виховувати бережливе ставлення до паперу, розуміння необхідності економного використання матеріалів. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Учитель. Любі діти, добрий день! Зичу праці і старання, А ще, друзі, всім бажаю Сил, натхнення на весь день! Діти Добрий день! Добрий день! Дякуємо за побажання, На урок беремо з собою Знання, вміння, навички й старання. 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з папером у техніці торцювання. 2. Вступна бесіда Мультимедійна презентація — Розглянемо зразки різних видів мозаїки. — Згадаймо: торцювання може бути по контуру (однорядове) та по всій площині (об'ємне торцювання). Минулого уроку ми виконували торцювання по контуру, а сьогодні зробимо об'ємне торцювання. Фізкультхвилинка 3. Демонстрування та аналіз зразка Робота за підручником (с. 17-18) — Згадайте, що для мозаїки потрібно зробити попередній ескіз. Державного Прапора України у техніці суцільного мозаїчного торцювання. 1. Намалюйте на картоні або на альбомному аркуші ескіз вашого малюнка. 2. Кольоровий папір наріжте маленькими квадратиками зі стороною завдовжки 1 см. 3. Нанесіть клей на необхідну частину малюнка. 4. Поставте на квадратик паперу кінець стержня від шарикової ручки. 5. Зімкніть квадратик та прокрутіть стержень на пальці. 6. У результаті вийде паперова трубочка. 7. Поставте цю трубочку разом зі стержнем на проклеєну частину малюнка. 8. Легенько притисніть стержень до паперу, витягніть його. 9. Таким самим чином приклейте всі шматочки на ескіз, один поряд з іншим, заповнюючи кожний колір окремо. Таким самим чином можна заповнити і фон малюнка. Мозаїка буде схожою на маленький пухнастий килимок. 10. У результаті аналогічних дій заповніть увесь малюнок, не залишаючи порожніх місць. Роботу можна виконувати в парах. 2) Повторення правил безпеки під час роботи. III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ Після закінчення творчої роботи учні на імпровізовану вітрину виставляють свої вироби. Оцінюють роботи, враховуючи декорування відповідно до створюваного образу, співвідношення кольорів та охайність. V. ПІДСУМОК УРОКУ — Чи сподобалося вам працювати у техніці торцювання? — Де можна використовувати роботи, виготовлені в цій техніці? — Чи навчите ви цієї техніки своїх близьких та рідних? — Які матеріали можна ще використовувати в цій техніці?
|