Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 7. Дата __
Тема: ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ КВІЛІНГ. «ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ» Мета: поглиблювати знання учнів щодо складання декоративних композицій; удосконалювати навички виконання аплікацій у техніці квілінг; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність під час роботи; збагачувати духовний світ учнів. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати у техніці квілінг, а саме — 2. Вступна бесіда — Кожна пора року, наче талановита художниця, розмальовує кущі, де Мультимедійна презентація • У садках, гаях блукає, Жовті шати одягає. Золотисту стелить постіль — Жде сестрицю білу в гості. (Осінь) Учитель звертає увагу учнів на ознаки осені. 3. Інсценізація української народної пісні «Ходить гарбуз по городу...» 4. Актуалізація знань — Що таке квілінг? Квілінг (паперокручення) — техніка, історія якої налічує вже понад 500 років. Зараз цей вид творчості стає дуже популярним у нашій країні. Вироби дійсно нагадують філігрань, тільки замість металевого дроту використовуються тонкі смужки паперу. Скрутивши їх у спіраль і надавши потрібної форми, можна виготовити витончені картини, ошатні вітальні листівки, оригінальні настінні панно і навіть об'ємні композиції. Фізкультхвилинка 5. Демонстрування та аналіз зразка Робота за підручником (с. 28-31) — Спочатку зробимо гарбуза, використовуючи малюнок та інструкцію. ТУЛУБ 1. Смужку завдовжки ЗО см закрутіть у спіраль та розпустіть у колі на лінійці діаметром 24 мм. 2. Дві смужки завдовжки ЗО см закрутіть у спіраль та розпустіть у колі діаметром 26 мм. 3. Дві смужки завдовжки ЗО см закрутіть у спіраль та розпустіть у колі діаметром ЗО мм. 4. Дві смужки завдовжки 40 см закрутіть у спіраль та розпустіть у колі діаметром 34 мм; 2 смужки завдовжки 15 см закрутіть у спіраль та розпустіть у колі діаметром 18 мм. 5. Надайте елементам потрібної форми та приклейте до середньої деталі з двох боків послідовно, як показано на малюнках. ОЧІ З см білої смужки та 3 см чорної смужки склейте послідовно, закрутіть у тужаву спіраль. Кінчик приклейте. Брови виріжте з паперу. КАПЕЛЮХ Смужку завдовжки 20 см розпустіть у колі на лінійці діаметром 16 мм. Надайте деталі потрібної форми. ВУСА Смужку завдовжки 10 см складіть навпіл, кінці закрутіть у протилежні боки. — А тепер виготовимо його родичку — квасолю. ЗЕРНА Закрутіть у тужаву спіраль смужки: завдовжки 15 см — 4 піт., 10 см — 2 шт., 8 см — 1 шт. Склейте їх між собою та двічі обгорніть смужкою. ВОЛОССЯ Смужку завдовжки 12 см розріжте вздовж та закрутіть на паличку. НОГИ Смужку завдовжки 10 см закрутіть та розпустіть у колі на лінійці діаметром 12 мм; смужку завдовжки 14 см закрутіть та розпустіть у колі на лінійці діаметром 16 мм. Решту героїв цієї казки виготовлятимемо за малюнками підручника. — Згадаймо елементи квілінгу {робота за таблицею, див. урок 6). 2) Повторення правил безпеки під час роботи. III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ Підбиття підсумків. Демонстрування дитячих робіт. Оформлення виставки. V. ПІДСУМОК УРОКУ Ось і уроку кінець! Хто працював — той молодець! Всі дружні й активні були увесь час. Хороші оцінки чекають в щоденниках вас!
|