Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № __ Дата ___.
Тема: КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. КВІТКОВА АБЕТКА Мета: вдосконалювати навички роботи з природним матеріалом; розвивати творчі здібності, образне мислення, асоціативну пам'ять, фантазію, увагу, терпіння та охайність; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні ми будемо комбінувати природні і пластичні матеріали. Працюватимемо з квітами та виготовлятимемо чарівні букви. 2. Розповідь учителя Робота за підручником (с. 47-48) — Придивіться до будови рослин, прислухайтесь до їхніх назв. Навчіться Фізкультхвилинка
3. Демонстрування та аналіз зразка 1) Інструктаж учителя. Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с 47-48) Учитель роздає кожному ряду окремі букви — таким чином, щоб наприкінці уроку з'явився напис «Україна мила». Можна працювати в парах та групах. 1. За зразком на кольоровому картоні намалюйте букву. 2. Підбираючи квіти, заповніть поверхню букви. 3. Квіти приклейте або закріпіть пластиліном. Значення рослин-символів Волошка — простота, ніжність. Листок дуба — сила. Лавр — успіх, слава, тріумф. Нарцис — гордість. Мак — молодість і краса. Незабудка — дружба, пам'ять. 2) Повторення правил безпеки під час роботи. III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ Учитель організовує виставку дитячих робіт. За допомогою букв складається напис «Україна мила». — Хто вважає, що сьогодні працював у повну силу? — Кому потрібно ще попрацювати, щоб робота вийшла більш якісною? V. ПІДСУМОК УРОКУ — З якими природними матеріалами ми працювали на уроці? — Як потрібно ставитися до природи та навколишнього середовища? Чому?
Урок № ______. Дата ______ Тема: ЕКСКУРСІЯ ДО ШКІЛЬНОЇ МАЙСТЕРНІ З ОБРОБКИ ТКАНИНИ Мета: провести екскурсію до шкільної майстерні з обробки тканини; ознайомити учнів з видами пряжі та ниток, з видами тканини, з прийомами обробки тканини, з різновидом аплікацій із тканини; розвивати спостережливість, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до уроків трудового.навчання. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні ми завітали до шкільної майстерні з обробки тканини. Про Слід пам'ятати, що урок-екскурсія — це такий самий урок, як заняття у класі, тому потрібно дотримувати певних вимог. • Уважно слухати, організовано ставити запитання, не розмовляти, дотри-"., мувати дисципліни. • Не порушувати порядок і дисципліну.
• У майстерні триматися всім разом, переходити від одного робочого місця до іншого спокійно, без метушні. • Ставати так, щоб усім було видно. 2. Вступна бесіда — Багато тисячоліть людина не мислить своє життя без тканини. Тканина — це одяг, взуття, штори, білизна, рушники, серветки та багато іншого. — З чого виготовляють такий необхідний людству матеріал? {Відповіді учнів.) • 3. Розповідь учителя — Якщо взяти клаптик тканини, то, уважно розглянувши його, можна Розглядання зразків пряжі та тканини., — Яким чином людина може прикрасити свій одяг? (Відповіді учнів.) Розглядання зразків аплікацій. Фізкультхвилинка
4. Демонстрування та аналіз зразка
|