Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № _____ Дата _____. Мета:поглибити знання учнів про мозаїку; вдосконалювати навички роботи з різними матеріалами; розвивати творчі здібності
Тема: МОЗАЇКА З ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. СОЛОМ'ЯНИЙ УТІКАЧ Мета: поглибити знання учнів про мозаїку; вдосконалювати навички роботи з різними матеріалами; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичне почуття, смак; стимулювати творчий потенціал учнів. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати в техніці мозаїки. Виготовимо мозаїку із соломки. 2. Розповідь учителя — А що саме ми виготовлятимемо із соломки — відгадайте! • Я так схожий на жовту кульку, Маю я рум'яний бочок. Відгадайте-но, як же я звуся, Відгадали? Так, я —... (Колобок). — Які матеріали будемо використовувати під час роботи? Солома— сільськогосподарські відходи зі стебел зернових рослин. Використовується у тваринництві як підстилка для тварин, як добавка до раціону тварин, а також для покрівлі будівель і як енергетична сировина. Розрізняють озиму і ярову солому, злакову і бобову, а за видами рослин — пшеничну, житню, ячмінну, лляну, конопляну та ін. Із соломи за українською традицією виготовляють головні убори — брилі, жіночі капелюшки. Бриль, солом'яний капелюх — традиційний український сільський літній головний убір, переважно чоловічий, з плетеної соломи або очерету. Брилі плели по українських селах із житньої, пшеничної соломи або очерету, адже цей матеріал був найкращим захисником від палючого літнього сонця під час роботи в полі або на левадах. У. різних народів світу поширені солом'яні іграшки, прикраси тощо Фізкультхвилинка 3. Демонстрування та аналіз зразка 1) Інструктаж учителя. Робота за підручником (с. 70) 1. На картоні зробіть аплікацію — пейзаж. (Хатку, доріжку, дерева тощо.) 2. Виріжте шаблон Колобка з картону. 3. Наклейте підготовлену соломку на картон. 4. Покладіть зверху шаблон та обведіть олівцем. 5. Виріжте Колобка із соломки на дощечці-підставці. 6. Наклейте Колобка на основу. 7. Прикрасьте композицію. 2) Повторення правил безпеки під час роботи. III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
— Подивіться, які гарні у вас роботи! — Сьогодні ви на славу потрудилися. У вас усе вийшло завдяки вашому терпінню, увазі та вмінню співпрацювати одне з одним. V. ПІДСУМОК УРОКУ — Чи сподобався вам урок? — Про що нове ви дізналися на уроці?
|