Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № ___ Дата _____






Тема: РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. ВИРОБИ ОБ'ЄМНОЇ ФОРМИ. ВИГОТОВЛЕННЯ РЕЛЬЄФУ «НА ДНІ МОРСЬКОМУ»

Мета: формувати в учнів основні поняття про об'єм, пластику, форму, фактуру; ознайо­мити з видами скульптури; розширити знання про рельєф; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності; ви­ховувати акуратність під час роботи з матеріалами, дбайливе ставлення до роботи.

Обладнання: пластилін, стеки, дощечки для пластиліну, зразки виробів.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе!

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1 Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із засобами виразності скульптури,
з рельєфом та барельєфом. Будемо виготовляти рельєф «На дні морському».

2. Вступна бесіда

— Мабуть, ви вже здогадалися, куди я запропоную вам здійснити подорож.
Не у космос, не планетою, не в гори, а на морське дно. Звісно, більшість із вас
уже бували на морі, дехто навіть відпочиває там кожного літа, але... Побувати
на морі — це одне, а побувати на дні морському — зовсім інше.

Безумовно, морське дно — це красиве, неповторне, дивовижне, сповнене цікавинок і таємниць. Хоча, разом із тим, і досить небезпечне. Тож не варто ловити ґав, розглядаючи яскравих морських мешканців, бо деякі із них можуть запросто вами пообідати. Проте вам зі мною боятися нічого. Я добре знаю, хто з них на що здатний, з ким можна дружити, а кого слід триматися осторонь, тож завжди можу застерегти вас від небажаного знайомства. Отже, затамуйте подих — вирушаємо на дно.

НА ДНІ

Тиша та спокій У морі на дні... З мулу капуста Морська пророста. На неймовірній Такій глибині Зліва та справа — Повсюди вода! Тут у зеленій Безодні завжди Рибки всілякі Красиві живуть,. Плавають зграйки Туди та сюди, Воду солону Потрішечки п'ють.

В морі є леви,

Морські їжаки...

Можна зустріти

Тут навіть кита...

Дно — гарне місце.

Туди залюбки

Сам я спустився б,

Якби... невода...

3. Вступна бесіда

— Які виражальні засоби характерні для графіки, живопису?

— Що ви знаєте про скульптуру?

— Які виражальні засоби характерні для скульптури?

— Що таке рельєф?

Фізкультхвилинка

4. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

Робота за підручником (с. 43-44)

— Уважно роздивіться зразки на дошці.

— Відгадайте загадки.

• Срібні копійки

Від хвоста до шийки. (Рибка)

• Водою їхали пани,
Убрані в срібні жупани;
Хоч жупани — лата на латі,

Панам радіють в кожній хаті. (Рибки)

— На уроці ми виготовимо рельєф «На дні морському».

1. Для цього вам знадобиться основа з картону розміром не більше 15X15.

2. Нанесіть на картон тонкий шар пластиліну зеленого або синього кольору.

3. З різнокольорового пластиліну зробіть рибок, водорості та інших меш­канців морського дна.

4. Виготовлених рибок та водорості слід міцніше притиснути до основи.

 

— За допомогою чого можна зробити фактуру поверхні у рибок, щоб пока­зати лузгу?

— За допомогою стеки можна зробити різну фактуру поверхні.

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які композиції вам найбільше сподобалися? Чому?


 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал