Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 14
Тема. Складання казки за початком і кінцівкою «У ляльковому театрі» Мета: вчити дітей складати казки за зачином і кінцівкою, поглибити знання учнів про казки; розвивати образне мислення та мовлення школярів, уяву, фантазію; виховувати прагнення до естетичного сприйняття дійсності. Обладнання: ілюстрації із зображенням казкових героїв, картини художників, дитячі малюнки. Хід уроку 1. Організація класу А цікаво вам дізнатись, що сьогодні може статись? Ну то всядьтеся зручніше, і попрацюємо скоріше. 2. Актуалізація опорних знань – Як називаються твори, в яких з рослинами, тваринами, предметами неживої природи відбуваються дива? (Казки) Вікторина – Чи любите ви казки? – Які з них вам подобаються найбільше? – А зараз перевіримо, чи добре ви знаєте їх. – З якої казки уривок? Сиднем у землі сиділа, Час настав — і всіх здружила: Діда, бабу, внучку й Хвінку, Мишку та кицюню Мінку. («Ріпка») Знайшов півник колосок, Змолов борошна мішок, Спік негайно у печі Пиріжки та калачі, Мишенят не пригощав, Бо жоден з них не працював. («Колосок») Що за хатка на узліссі? Вся ворушиться, дрижить. Де не взявсь, Кабан біжить, Тут і Вовк іде, й ведмідь, Кожен в хатці хоче жить. Так же тісно їм усім — Ось-ось-ось порветься дім. («Рукавичка») Хатка ця відома всім, В ній маляток рівно сім, Восьма мама — ой рогата! — Ще частенько йде із хати, Просить двері пильнувати, Вовкові не відкривати. («Вовк та семеро козенят») Журавель до себе Гостю запросив. Довго готувався, Щось в печі варив. А чому ж ту страву Гостя ця не з'їла? Хто б їх після сварки Знов привів до миру? («Лисичка і журавель») Баба з дідом в ліс пішли, Щось під кущиком знайшли. Що за пташка там жила І яка вона була? Як дід з бабою удома її доглядали? Як події розвивались І що далі сталось? («Кривенька качечка») – А тепер вгадайте казкових героїв. Через поле, через ліс Хтось, співаючи, котився. Хто це і кого зустрів? Чим він кожному хвалився? Поміркуйте, хто б хвалька Зміг порятувати, І як далі у старих Жив би він у хаті? (Колобок) У діда з бабою хлопчина — З'явився він із деревини, У печі зміючку спік, З гусеням додому втік. (Івасик- Телесик) У селянки, у Христини Син родивсь із горошини. Час ішов так день за днем — Став синок богатирем... Поміркуймо тепер трошки, Богатир цей хто? (Котигорошко) Хоч маленький, та сміливець. Скуб травичку і гуляв, Ні, він зовсім не мисливець, Але звірів вполював. Із смоли весь та з соломи, Ще й обідраний бочок. Діткам добре він знайомий — Це ж... (Солом'яний бичок) Що за звір страшний, рогатий В хаті Зайчика сховавсь? Тепер йому ніде спати, Бо він звіра так злякавсь. Плаче, бідний, біля хати. На пеньку сидить сумний... Хто з вас зможе відгадати, Що за звір отой страшний? (Коза-дереза) Тесля Джузеппе — Сизий Ніс Дровину якось в дім приніс. Почав когось він майструвать — Дровина стала розмовлять. Хто в цій дровині розмовляв? Хто довгий-довгий носик мав? Кого Джузеппе змайстрував? (Буратіно) Він веселий і не злобний, Цей хороший дивачок. З ним приятель, хлопчик Робін І товариш — П'ятачок. До прогулянки він ласий, Є на мед чутливий нюх. Зветься плюшевий балясник, Цей ведмедик... (Вінні-пух) Всіх він любить незрадливо, Хто б до нього не ходив. Здогадались? Це ж наш Гена, Це наш Гена... (Крокодил) «...кругленький, самовпевнений чоловічок, і до того ж він може літати» (Карлсон) 3. Повідомлення теми і мети уроку – Як ви думаєте, про що ми будемо говорити сьогодні на уроці? – На цьому уроці ми будемо з вами складати казку. 4. Робота над мовним матеріалом
|