Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Написання учнями твору






9. Перевірка написаного

Зачитування найкращих творів.

10. Підсумок уроку

– Кого можна назвати другом?

– Для чого потрібно вміти описувати зовнішність людини?

Додатковий матеріал

Прислів'я та приказки

Доброго друга пізнають у тяжку годину.

Доки ти добрий і тобі лиха не зроблять.

Чужа біда — моя біда.

Найбільша з наук — дружба.

Дружба дорожча за золото.

У дружби немає меж.

Сонце зігріває повітря, друг — душу.

Друзі — дзеркало один для одного.

За друзів віддай жит­тя.

І мудрій людині потрібен товариш, і мужній людині потрібна підтримка.

Хороший друг — міцніший від кам'яного муру.

Ненадійний друг гірше відвертого ворога.

Дружбу дружбою шукають.

Облиш усе інше, дорожи лише дружбою.

У чистій воді риби багато, у доб­розичливої людини друзів багато.

Коня пізнаєш в їзді, людину — у дружбі.

 

Урок 12

Тема. Твір – опис за поданим початком і планом „Строкатий дятел – лісовий лікар"

Мета: навчити дітей складати твір-опис за поданим початком і планом, збагачувати словниковий запас учнів; ви­ховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: репродукції картин художників, ілюстрації дятла, таблиці.

Хід уроку

1. Організація класу

2. Актуалізація опорних знань

Загадка

Їх тіло вкрите пір'ям,

І більшість з них літають.

То хто ж оті тварини,

І як їх називають? (Птахи)

Розгадування загадкового кросворда.

(Вчитель виставляє ілюстрації із зображенням птахів.)

          д р о х в а
з о з у л я          
    л а с т і в к а  
с о л о в е й        
      л е л е к а    

1. Який птах найважчий в Україні? (Дрохва)

2. Хоч гнізда свого не має,

яйця іншим підкладає

та у лісі в холодку

все кує: Ку-ку! Ку-ку! (Зозуля)

3. Швидко скрізь цей птах літає,

безліч мушок поїдає,

за вікном гніздо будує,

тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

4. В мене є великий хист,

Я співаю, як артист.

Спів мій радісний усюди

Люблять слухати всі люди. (Соловей)

5. Довгі ноги, довгий ніс.

Прилетів — обід приніс:

смач­них жабеняток

для своїх маляток. (Лелека)

- Що об'єднує всіх цих тварин?

- Чим вони від­різняються від інших тварин?

- Чому заєць, лисичка, білочка не можуть літати, а птахи можуть?

- Чим вкрито тіло птахів?

- Цікаво, навіщо пташкам пір'я? (Пір'я захищає їх від холоду, спеки та різних ушкоджень, допомагає постійно підтримувати високу температуру тіла).

3. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми поговоримо про дятла. Будемо вчитися описувати його. А також розширимо і поповнимо свої знання про цього птаха.

4. Робота з мовним матеріалом


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал