Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






УРОК № 7






Тема. Вчимося щедрості.

Мета. Сформувати уявлення про Божу щедрість, плекати почуття щедрості у міжособистісних стосунках, цінувати щедрих людей, розвивати бажання бути милосердним до інших.

Біблійна історія. Притча про нерозсудливого багатія (Лк.12: 16-21); Вдовина лепта (Мк.12.41-44)

Ключовий вірш: Хто має дві одежі, нехай дасть тому, що немає. А хто має харч, нехай так само зробить. (Лк. 3: 11); Варіант: Бог любить того, хто охоче дає. (2 Кор. 9)

Навчальні засоби. Дидактичний матеріал.

.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Мотивація молитви.

Діти, сьогодні гарний день. Давайте подякуємо Богові за Його милосердя, доброту і щедрість.

1. Молитва подяки.

Господи святий, Отче всемогутній, предвічний Боже, від якого походить усякий дар і всяке добро! Дякуємо Тобі за Твої добродійства, що їх багато вилляв єси на нас, грішних, та сердечно молимося Тобі: так, як тепер, милостиво вислухав Ти наші молитви і виявив на нас свою доброту, так і назавжди виповняй добрі прохання наші і виявляй на нас багату милість Твою. Бо Ти щедрий і чоловіколюбивий Бог, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Попереджувальна бесіда.

· До кого ми звертались у молитві?

· Який Бог зі слів молитви?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми і мети уроку.

ІV. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

1. Спроби учнів визначити щедрість та назвати ознаки щедрої людини.

2. Розважування над тим, які риси характеру людини милі Богові.

3. Дидактична гра «Божий дім».

Поміркуйте, які слова можуть поселитися у Божому домі. (Варіанти відповідей. Лагідність, чесність, щирість, любов… щедрість).

V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

1.Пояснення вчителя.

Бог є любов. Він любить нас усіх, любить так, як ніхто з людей. Бог є щедрий. Він дає все, що потрібно для життя. Все, що ми бачимо на небі і на землі, щедрий Господь створив для блага і користі людини. Нас оточує повітря, яким дихаємо і без якого не можемо жити. Ми скрізь маємо воду, яка необхідна нам, як повітря. Ми живемо на землі, яка дає нам усіляку їжу. Нас освітлює світло, без якого ми не змогли б жити. Ми маємо батька, маму, рідних, друзів. Як багато приносять вони нам радощів, допомоги. Та нічого і нікого ми не мали б, якби Господу не угодно було дарувати нам це все. Тому Бог є добрим, щедрим і всемилостивим. Господь хоче, щоб і ми такими були.

2. Робота зі Святим Письмом - переказ учителем притчі про багача.

У багатого чоловіка напрочуд гарно вродила нива, і він вирішив знести старі клуні, а побудувати нові та більші, аби було куди складати збіжжя нового врожаю. А ще радів у душі: маю багато добра на багато років, то зможу спочивати, пити і веселитись. Але Бог сказав йому: «Безумний, у цю ніч душу твою візьмуть у тебе, і все, що ти маєш, кому дістанеться? Щастя людини - не в багатстві, а в міцності духа.

3. Обговорення притчі.

· Яким був багатий чоловік?

· Як можна було розпорядитися врожаєм?

4. Читання уривка зі Святого Письма про вдовину лепту (Мк.12: 41-44), його обговорення.

· Що можете сказати про жінку-вдову?

· Чому Бог сказав, що вона дала найбільше? (Варіант відповіді. Бо вона давала щиро, від усього серця. Значить, треба вчитись не просто бути щедрим, а ділитись щиро.)

5.Коментар вчителя.

І ще один висновок можна зробити з прочитаного: щоб бути щедрим, не обов’язково бути багатим, мати великі статки. Часто маленька річ, подарована від душі, приємніша, ніж дорогий подарунок. Бог любить щедрих людей. Він каже: «І буде вам від щедрості вашої. Бо кожен багатий щедрістю своєю. А коли даєш, то давай з охотою серця свого. Не з примусу і не зі страху, не для слави в очах людей і не в очікуванні вдячності. Бог зарахує тільки милостиню, яку дано з щирістю і милосердно. Бог любить тих, хто дає охоче. І тільки той у Бога матиме достатньо всього, хто буде щедрим на добру справу.

VІ. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

1.Робота з наочністю – визначення на ілюстраціях, хто з хлопчиків щедрий, а хто скупий.

2.Руханка.

Жадібний пес дров приніс, води приніс, тісто учинив, пирогів напік, у куточку сів і все сам з їв. Гам-гам-гам. (Діти промовляють за вчителем слова і виконують рухи).

2. Висновки учнів про те, що песик працьовитий, але…

3. Колективне обговорення питання, чому не можна бути жадібним.

4. Складання правил для жадібних і нежадібних:

Наприклад:

· Не принось до школи те, чим не хочеш ділитися.

· Приніс –- ділися, дай погратись.

· Пам’ятай: краще давати, ніж брати.

6. Гра «Стрічечка щедрості».

Кожна дитина береться за стрічку і промовляє: «Завтра я принесу і…»

7. Етичний практикум «Як бути щедрим?»

Вчитель роздає дітям по дві цукерки і пропонує поділитись з кимось. Хто з дітей віддасть обидві цукерки, учитель обдаровує своїми.

VІІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

1.Заключне слово вчителя.

Сьогоднішній урок збагатив нас розумінням слова щедрість. Український народ завжди був гостинним і щедрим. Люди щиро діляться тим, що мають, при потребі віддають навіть останнє. Я надіюсь, що ви від сьогодні станете хоч на крапельку щедрішими, добрішими, щирішими. У вас є ідеальний взірець щедрості - Бог.

2. Підсумкова бесіда.

У чому проявляється Божа щедрість?

У яких притчах Бог розповідає про щедрих і скупих людей?

Як ви розумієте вислів «щедрий подарунок»?

Чи проявляли щедрість сьогодні ви перед друзями?

У чому вона полягала?

3. Узагальнювальна гра.

Прочитати закодований вислів

                           
т о л ь х а е Б ю д г и є ч

8, 2, 11 3, 9, 8, 12, 1, 4 1, 12, 5, 5, 1, 2 10, 6, 13 2, 5, 2, 14, 7.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.011 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал