Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Читання мовчки, ланцюжком
Б клас ТЕМА 1: «З любов'ю до рідної землі» Підсумок теми ТЕМА 2: М. Познанська «Спасибі людям, що зростили ліс» МЕТА: Вчити правильно і виразно читати вірші, доводити свої міркування; розвивати в учнів допитливість, інтерес до навколишнього світу, виховувати любов до природи. ОБЛАДНАННЯ: Картки, комп'ютер, магнітофон, наочність, портрет ХІД УРОКУ I. Організаційна частина II. Актуалізація знань учнів 1. Вдосконалення читацьких навиків - Діти, сьогодні у нас урок українського читання. А розпочнемо його «Хвилинкою поезії», яка стане своєрідним настроєм на те, що ми будемо спілкуватись, а значить думати, переживати, мислити, читати, працювати в парах, групах, відповідати на питання, та підведемо підсумок всієї теми. (М.Познанська) Шумить верхами буйний ліс- Дуби, берези, буки. Співає сойка, свище дрізд І воркотять голубки. Стрибає білка по верхах, Дітей зозуля кличе, Вітрець шепоче в галузках, В яру потік мугиче. Цілує Сонечко листки, У кожній, теплій ласці. Гриби наділи шапочки, Так само, як у казці. - Ось ви прослухали вірш. - Які картини змальовані у вірші? Про що розповідається? (ліс, птахи, білка, сонечко, гриби) - Які дерева назвала поетеса? (дуб, береза, бук) - А як називається такий ліс, де ростуть різні дерева? (мішаний) - То в якій зоні ми з вами живемо? (в зоні мішаних лісів) - А як іще називають цю зону? (Укр. Поліссям) - Що ви можете розповісти про цей край? (Що ця зона розташована на півночі України. До неї входять чимало областей: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська і ще невеличкі території Львівської, Тернопільської, Хмельницької і Сумської областей. На Поліссі переважають соснові бори, субори(сосни і дуби), білокорі березняки. Багато водиться тварин, птахів) - Так, вірно. Молодці. 2. Вправа з техніки мовлення (прислів'я) - А зараз проведемо вправу для легень. Прочитайте на одному видиху. Багато лісу - не губи Мало лісу- бережи Немає лісу - посади (мовчки, один, всі) - Як ви розумієте це прислів'я? (Ліс потрібно берегти, примножувати і не знищувати його) - Так, адже ліс - наше багатство 3. Гра «Відновіть вірш» - На початку уроку я вам прочитала вірш, а тепер ви попробуйте мені прочитати. Подивіться на рядочки і відновіть їх. 4- парту і зошит, 6- книжку, лінійку, 2 - Крила, щоб в небо 1 -Що ми саджаєм, саджаючи ліс? 7 -газету, журнал. 3 - літак нас поніс, 5- і ручку, і пенал (С. Маршак) - Що дає нам ліс? 4. Технологія «Мозковий штурм» - Діти, то що ж таке ліс? (ліс-життя, природа, краса, повітря, притулок, багатство, меблі, ліки) - Яке значення лісу для людей і природи? (Ліс має велике значення, він дарує людям свою неповторну красу і зміцнює здоров'я, є домівкою для тварин, рослин, дає житло, годує тварин) - Так, для людини ліс - найкращий, найщедріший друг - Як люди охороняють ліс? (У нашій зоні створено Поліський заповідник - Овруцько-Олевський р-н, для того, щоб зберегти рідкісні тварини і рослини. Створено Червону книгу в яку занесені рослини і тварини, що охороняються законом) - Так, вірно. А ще в 1992р в Україні був прийнятий закон «Про охорону навколишнього середовища». (використання комп’ютера) - Як бачимо, ліс - це наш дім, наше життя. І в любу пору: зима чи літо, весна чи осінь - він прекрасний. Погляньте на картинки - Ось зима, а це яка пора?... 5. Технологія «Прес» - То скажіть мені, діти, чи потрібен нам ліс? (Я вважаю, що ліс нам потрібен, оскільки він є необхідним для рослин, тварин. Якщо взяти наприклад зайчика чи лисичку, де б вони жили, якби не було б лісу? А ягоди й грибочки, які теж ростуть в лісі. І нарешті ліс дає нам кисень. Отже, таким чином, без лісу не було б життя на землі.) ІІІ. Повідомлення теми - Так, за красу природи, її щедрість, чистоту М. Познанська написала вірш «Спасибі людям, що зростили ліс» (портрет) - Послухайте (читаю) - Кому і за що дякує поетеса? (людям, за фіалки, конвалії, проліски, зелень, завдяки лісу не сохне земля, за дощі...) 2. Словникова робота (картки на парті) - А зараз проведемо словникову роботу. Вправа на розширення кута зору. У вас на парті картки, працюємо в парі. - Поясніть значення слова клечання Читання мовчки, ланцюжком - Які почуття викликає у вас вірш? (почуття вдячності) - Прочитайте рядки, в яких автор пояснює за що вдячний людям? - Що не знали люди без лісу (що є квіти) - Що могло трапитись із Землею? (Пустеля) - Які слова добирає поетеса, говорячи про ліс, дощі, берізки? (стіна, веселі весняні, білокорі) - Поміркуйте, чому вірш починається і закінчується однією й тією строфою? (бо це є головна думку цього твору, поетеса хоче ще раз подякувати людям за ліс)
|