Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 62
Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми «Поведінка тварин». Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми, виявити прогалини взнаннях, розвивати прагнення до самонавчання, вміння аналізувати, систематизувати, узагальнювати, робити висновки, виховувати почуття любові до природи та бережливого ставлення до навколишнього світу та природи. Тип уроку: узагальнення та систематизації знань. Хід уроку І. Організаційний етап Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх. ІІ.Повідомлення теми та завдань уроку ІІІ. Актуалізація знань. 1.Фронтальне опитування «Мікрофон» 1.1. Здатність організмів змінювати свої дії, реагувати на вплив внутрішніх і зовнішніх факторів – це……… 1.2. Мінливість – це…. 1.3. Здатність організмів передавати природжені ознаки потомству – це… 1.4. Природний добір – це……. 1.5. Інстинкт – це….. 1.6. Пристосування в процесі еволюції будови, функцій і поведінки організмів до певних умов існування -. ….. 1.7. Щотаке міграції? 1.8. Назвати осілих, кочових, перелітніх птахів. 1.9. Які є форми боротьби за існування? 1.10.Що ми називаєм поведінковим актом? Які ви знаєте фази поведінкового акту? 1.11. Що таке мотивація? 1.12.Назвати форми поведінки тварин? ІІ. Тестова перевірка 1. Для віолентів характерна: А) стійкість до порушень; Б) здатність переживати несприятливі умови; В) низька конкурентна здатність; Г) нестійкість до порушень. 2. Хатня миша по типу стратегії є: А) віолент; Б) патієнт; В) експлерент; Г) вірні всі відповіді. 3. Озерний лин є: А) віолент; Б) патієнт; В) експлерент; Г) вірні всі відповіді. 4. Інстинкт – це: А) індивідуальне пристосування до умов існування, Б) безумовні рефлекси, В) вроджена форма поведінки, Г) умовні рефлекси. 5. Научіння – це: А) індивідуальне пристосування до умов існування, Б) безумовні рефлекси, В) вроджена форма поведінки, Г) умовні рефлекси. 6. Виберіть основні компоненти середовища, без яких не може існувати тварина: а)Їжа, б)вода, в) повітря, г) температура середовища, д) житло, е)інші організми. 7.Встановити відповідність: а) мінливість, б)спадковість, в) природний добір, в) еволюція 1)процес збереження та виживання організмів, більш пристосованих до умов певного середовища і загибелі менш пристосованих 2) здатність організмів передавати природжені ознаки потомству 3) властивість організмів набувати нових ознак або втрачати попередні під впливом різних факторів. 4)процес історичного прогресивного розвитку органічного світу шляхом пристосування живих організмів до безперервно мінливих умов існування. 8. За схемою «пошукова поведінка - ключові стимули - завершуючий акт» охарактеризувати кожну фазу поведінки тварин. 9. Які є методи вивичення поведінки тварин? Охарактеризувати метод спостереження. 10. Як тварини пристосовуються до свого середовища існування? Заповненити таблицю
11.Навести приклади соціальної поведінки тварин. 12. Чому мігрують тварини? ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда з учнями по питаннях, які найбільш викликали в учнів цікавість. ІУ. Завдання додому. Повторити основні терміни та поняття.
|