Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 10. Тема. Українські ЕОМ. Розвиток логічного мислення






Тема. Українські ЕОМ. Розвиток логічного мислення. Комп’ютерна підтримка уроків читання.

Мета. Ознайомити учнів з українськими ЕОМ та їх створювачем С. О. Лебєдєвим. Поглиблювати знання про усну народну творчість. Розвивати логічне мислення, кмітливість, просторову уяву. Виховувати самостійність, доброзичливе ставлення один до одного; інтерес до усної народної творчості; почуття відповідальності під час роботи з комп'ютером.

Обладнання. Чарівна скринька; завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Роботу на уроці починаєм:

Рідну мову ми вивчаєм.

Отож наполегливість у роботі

Ви, учні дорогі, проявіть

І гарних успіхів досягніть.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Діти, сьогодні ми з вами продовжимо знайомитись зі скарбами, які знаходяться у чарівній скриньці усної народної творчості. Вас очікують цікаві завдання.

III. Знайомство зі скарбами чарівної скриньки.

Перший скарб – слово. Гра «Хто більше». Утворіть якомога більше слів з поданих складів.

Другий скарб - прислів’я. Знайди кінцівку прислів’я.

Як хочеш шить, то той, що закінчує

Робочі руки на завтра не відкладай

Не той молодець, що починає гори вернуть

Без сокири – не тесляр, перш вузлика зав’яжи

Сьогоднішньої роботи руки зроблять

Очам страшно, а без голки – не кравець

Третій скарб – скоромовки. Промовляння скоромовки: На печі, на печі смачні та гарячі пшеничні калачі. Хочеш їсти калачі – не сиди на печі.

Четвертий скарб – оповідання.Сприймання інформації про українські ЕОМ.

Робота з підручником. Читання оповідання «Цікаво знати».

Робота над текстом. Де була створена одна з перших в Європі ЕОМ? Коли відбулася ця подія? Яку площу займала МЕОМ? Які задачі вона допомагала розв’язувати? Хто створив першу ЕОМ у Європі?

П’ятий скарб – загадки. Ознайомлення зі змістом комп’ютерної частини уроку.

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

Демонстрація вчителем роботи програми «Кубики зі складами».

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Кубики зі складами».

Шостий скарб – лічилки. Фізкультхвилинка.

А зайчата вийшли з дому,

Спершу стали по одному,

Далі в парі топчуть сніг…

Хто без пари – геть побіг.

Сьомий скарб - казки. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

В гостях у Розмалюйка. У Мальвіни є синя спідничка і дві блузки (блакитна і жовта). Намалюйте, скількома способами може одягнутися Мальвіна.

 

 

Задачі для допитливих.

1. Зібрався Іван-Царевич на бій зі Змієм Гориничем, триголовим і трихвос­тим. — Ось тобі меч, — говорить йому Баба Яга. — Одним ударом ти можеш зрубати Змію або голову, або дві голови, або один хвіст, або два хвости. За­пам'ятай: зрубаєш голову — нова виросте, зрубаєш хвіст — два нові вирос­туть. Зрубаєш 2 хвости — голова виросте, зрубаєш дві голови — нічого не виросте.

За скільки ударів Іван-Царевич може зрубати Змію всі голови і хвости? (За 9 ударів)

2. Летіла зграя гусей. Одна гуска попереду і дві позаду, одна позаду і дві попереду. Одна між двома і три в ряд. Скільки їх було? (Три. Летіли одна за одною)

3. У селі Простоквашино на Лавці перед будинком сидять дядя Федір, кіт Матроскін, пес Шарик та листоноша Пєчкін. Якщо Шарик, який сидить крайнім ліворуч, сяде між Матроскіним і дядею Федором, то дядя Федір бу­де крайнім ліворуч. Хто де сидить? (Зліва направо сидять Шарик, Федір, Мат­роскін, Пєчкін)

IV. Підсумок уроку.

Діти, які види української усної народної творчості ми сьогодні згадали на уроці?

Але на цьому український фольклор не вичерпується, на цю тему можна говорити дуже багато. Наші скарби – це і легенди, і пісні, і веснянки, і заклички, і мирилки тощо.

Ось бачите, діти, яка багата і чудова українська мова! Вона, мов кринична вода, яку черпаєш, а їй нема ні кінця, ані краю. Глибше пізнавайте її скарби!

Учи, дитино, рідну мову,

Гордися нею і лелій.

А зрадити голубоньку чудову

Ти навіть в думці не посмій.

Молися нею юними вустами –

Вона твоя, як серце і душа.

Вона від прадіда, від тата і від мами,

Врна – Шевченкова, Франкова, Куліша.

Люби її, як матінку й природу,

Горнись до неї – ти ж бо її син!

Вона – безсмертя рідного народу,

Могутній, вічний України дзвін!


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.011 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал