Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Ознайомлення з будовою мишки.






Урок 1

Тема. Техніка безпеки під час роботи з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному класі. Перегляд комп’ютерного мультфільму.

Мета. Ознайомити з правилами техніки безпеки під час роботи з комп’ютером і правилами поведінки в комп’ютерному класі. Розвивати логічне мислення, кмітливість. Виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

I. Організація класу.

Ви сьогодні перший раз

Всі прийшли до мене в клас.

Дуже треба мені знати –

Вчитись хочете, малята?

II. Мотивація навчальної діяльності.

Конкурс «Плутанка». Хто швидше збере слова і прочитає прислів’я.

 
 

 

 


Прокоментуйте прислів’я: «Двері мудрості ніколи не замкнуті».

Ви вже навчились читати, писати, рахувати. Сучас­ній людині цього замало. Вам бракує комп'ютерних знань. Не всі люди вирощують хліб, займаються будівництвом, прагнуть стати програмістами. Але ма­ють уяву про те, як зводять будинки, як вирощують хліб. Слід розуміти і те, як працює комп'ютер, знати його будову, можливості, вчитися працювати на ньому, і тоді він стане вашим добрим другом і помічником у будь-яких справах. На уроках «Сходинки до інформатики» на нас чекає клопітка, тривала, творча, захоплююча робота.

Ви дізнаєтесь, як спілкуватись з комп'ютером, роз­винете свої розумові та творчі здібності, навчитесь логічно мислити, складати алгоритми, користува­тись найпростішими текстовими, графічними, му­зичними редакторами, які допоможуть вам виявити ваші художні та му­зичні здібності. Тож вирушаймо у чудову подорож країною комп’ютерів. А супроводжувати вас будуть: дівчинка Ганнуся, інопланетянин Елзік та гномик Мудрунчик.

III. Сприймання та усвідомлення правил техніки безпеки під час роботи з комп’ютером і правил поведінки в комп’ютерному класі.

Перш ніж почати користуватися новими знаряддями праці на уроках трудового навчання вчитель вас знайомить з їх будовою, призначенням і правилами безпечного їх використання. Тому перш ніж сісти за комп’ютер, слід вивчити правила безпечної роботи та поведінки в комп’ютерному класі.

Робота з підручником. Більш детальніше дізнатися про те, як слід поводитись, працюючи за комп’ютером, вам допоможе цікавий комп’ютерний слайд-фільм «Як поводитися з комп’ютером». Для переходу до наступного слайду вам допоможе клавіша «Пропуск», яка знаходиться на клавіатурі.

Ознайомлення з клавішею «Пропуск». Цю клавішу легко відшукати на клавіатурі, бо вона найдовша за всі інші клавіші.

? В якій частині клавіатури знаходиться клавіша «Пропук»?

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Як поводитися з комп’ютером».

Робота в групах. Кожній з трьох груп пропонується завдання. Уважно розгляньте пару малюнків в підручнику та скажіть, що трапилось з Елзіком і чому?

Фізкультхвилинка.

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали – сіли, встали – сіли.

Бачте, як розвеселили.

IV. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

Задачі для допитливих.

1. Мама дала Сергійкові 6 яблук, 3 сливи і одну моркву. Скільки фруктів дала мама Сергійкові? (9 фруктів, морква – це овоч)

2. Як написати «мишоловка» трьома літерами? (Кіт)

3. Сергійкові батьки мають троє дітей. Їх звати: Світланка і Оленка. Як звати третю дитину? (Сергійко)

Вправа «Деформований текст». Прочитай текст.

шеРані дилю ен лизна озп трикуелект. В тахта рілиго чкисві і совіла пилам. разЗа в жнійко тіха є тильникисві, трилюс. В них ченавкру почкалам. наВо єда тслові. лиКо черівве мноте, почкалам лаєхуспа. мряваТе анм ен рашнаст.

В гостях у Розмалюйка. Що включено в розетку? Розфарбуй цей прилад.

  1. Підсумок уроку.

? Діти, чи сподобавсь вам сьогоднішній урок?

? Чи бажаєте ви продовжувати вивчати «Сходинки до інформатики»?

Урок 2

Тема. Обговорення можливостей комп’ютера. Формування навичок роботи з мишею.

Мета. Ознайомити з призначенням комп’ютера, будовою мишки, поняттям «курсор мишки». Формувати навички роботи з мишею (відпрацювання вказівки «вибрати»). Розвивати логічне мислення, увагу. Виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

I. Організація класу.

Гарно й зручно ми сідаєм,

Про комп’ютер все вивчаєм.

Нашу пам'ять ми включаєм –

Нові знання здобуваєм.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Навіщо нам комп’ютер? Можна все життя прожити, як Робінзон Крузо: без книжок, морозива, виделок. Можна, як і сто років тому, жити без комп’ютерів, адже існува­ло людство без них.

Потрібно, наприклад, обчислити. Візьміть аркуш паперу, олівець і виконайте дії над числами. Але значно швидше і точніше це мож­на виконати на калькуляторі. А калькулятор - це і є маленький комп'ютер, на якому дуже приємно працювати.

Сьогодні важко уявити собі життя без комп’юте­рів. Комп’ютер допомагає всім. Він може допомог­ти відпочити, стати партнером в улюбленій грі. Без нього тепер неможливий науково-технічний про­грес. Але думати, творити здатна тільки людина. А комп’ютер - навіть найскладніший та найсучасні­ший - тільки виконує те, що наказує йому людина. Щоправда, комп’ютер - блискучий виконавець! За одну секунду він робить від сотень тисяч до мільярда операцій. За кілька годин він здатен виконати стіль­ки розрахунків, скільки не подужає гарний матема­тик за все своє життя.

III. Сприймання та усвідомлення можливостей комп’ютера.

Робота з підручником. Щоб відповісти на запитання про можливості комп’ютера, прочитаємо оповідання «Що може комп’ютер?» в нашому підручнику.

? Назвіть приклади використання комп’ютера у різних сферах діяльності людини, очевидцями яких ви були?

? Чи використовуєте ви, ваші батьки комп’ютер для вирішення певних завдань і яких саме?

IV. Сприймання та усвідомлення будови мишки та правил користування нею.

Відгадування загадки. Маленька, сіренька, а комп’ютером керує. (Комп’ютерна мишка)

Ознайомлення з будовою мишки.

Правила користування мишкою. Долоня правої руки повинна лежати так, щоб вказівний палець лежав на лівій кнопці, а середній - на правій.

При пересуванні мишки по килимку, по екрану рухається стрілка вказівник, що називається курсором мишки. Коли ми клацаємо кнопкою миші - подаємо команду комп’ютеру на виконання певної вказівки. А саме, одинарне клацання лівою кнопкою мишки - це виконання команди «вибрати».


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал