Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 20. Тема. Ознайомлення з розміщенням і призначенням клавіш на клавіатурі






Тема. Ознайомлення з розміщенням і призначенням клавіш на клавіатурі. Робота з клавіатурним тренажером.

Мета. Ознайомити учнів з розміщенням і призначенням клавіш на клавіатурі. Формувати навички роботи з клавіатурою, вміння використовувати алфавітну клавіатуру в нижньому регістрі. Розвивати логічне мислення, кмітливість, просторову уяву. Виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Завдання на картках для Розумників і Розумниць.

 

Хід уроку

I. Організація класу.

Слід заняття починати,

«Клаву» будемо вивчати.

Тож працюймо швидко і старанно,

Щоб не витрачати часу марно.

II. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу про розміщення і призначення клавіш на клавіатурі.

Зовні клавіатура — це плоска панель з клавішами. Вона сполучається із системним блоком за допомо­гою спеціального кабелю.

Зверніть увагу: клавіші розміщені кількома групами. Найбільша група клавіш — це алфавітно-цифрова.

У верхньому ряді цієї групи клавіш розміщені цифри. На деяких з них ви можете помі­тити розділові знаки (крапка, кома, знак оклику, дво­крапка тощо) та математичні символи (плюс, мінус, знак рівності тощо).

На кожній клавіші трьох нижчих рядів розміщено по дві букви: латинська та кири­лиця. Кирилиця — це алфавіт слов'ян. Його створи­ли брати Кирило та Мефодій. На честь молодшого брата Кирила алфавіт назвали кирилицею. Українці, росіяни, білоруси, болгари в основі свого алфа­віту мають кирилицю. Букви латинського алфавіту є основою алфавіту англійської, французької, німецької та інших мов.

Наприклад, на одній з клавіш цієї групи написані дві літери: Д (буква українського або російського ал­фавіту — кирилиці) і L (буква англійського алфаві­ту — латиниці). Яка ж буква відобразиться на екрані монітора, коли ми натиснемо цю клавішу. Це зале­жить від того, який алфавіт встановлено. Отже, слід бути дуже уважним. Розпочинаючи роботу, зверніть увагу на індикатор мови. При завантаженні машини на клавіатурі автоматично підключається кирилиця. А це означає, що на екрані відобразиться буква Д.

Для того, щоб перейти в режим латиниці, тобто, щоб на екрані відобразилась буква L, потрібно встановити інший алфавіт. Потрібно обрати індикатор мови на панелі задач та у списку обрати потрібну мову.

Слід зазна­чити, що всі букви будуть з'являтися на екрані моні­тора малими, оскільки для клавіатури автоматично встановлюється нижній регістр.

Отже, при роботі клавіатури у нижньому регістрі будуть з’являтися цифри та малі літери кирилиці або латиниці.

III. Формування навичок та вмінь роботи з клавіатурою.

Ознайомлення із змістом комп’ютерної частини уроку. Розповідь вчителя.

Річка хвилю несе,

А кіт рибу пасе.

Риба срібна, золота

Не боїться кота.

Косяками у ріці

Ходять чемні окунці.

Окунці чарівні –

Мають букви на спині.

І з’являється то тут, то там

Норовить гуляти окунь сам.

Узяв вудочку коток

Й ловить рибку у мішок.

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Кіт риболов».

Фізкультхвилинка.

Щось втомились ми сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки,

І зроби чотири скоки.

Ось так, ось так, ось так!

Плесніть у долоньки раз.

За роботу! Все гаразд!

IV. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

В гостях у Розмалюйка. Розмалюй так, щоб не було однакових кольорів і однакових рядків. Дається три кольори.

Задачі для допитливих.

1. З коробки, у якій було 6 синіх і 4 жовтих олівці, треба взяти (не заглядаючи в коробку) не менше, ніж один жовтий олівець. Яку найменшу кількість олівців треба взяти?

2. У двох білочок 10 горішків. Чи може у однієї з них бути на 9 горішків більше, ніж у другої?

3. Галинка виростила 10 троянд та 8 гладіолусів, 15 квіток вона зрізала, щоб подарувати мамі на день народження. Яка найбільша кількість гладіолусів могла залишитися на клумбі?

V. Підсумок уроку.

Всі ви добре працювали,

На уроці не дрімали,

Гарно всі відповідали,

Знання нові здобували.

 

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал