Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 18






Тема. Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Заливка»).

Мета. Узагальнити знання учнів про інформаційні процеси, ознайомити з інструментом «Заливка». Формувати навички роботи з мишею, вміння використовувати інструмент «Заливка». Розвивати логічне мислення, кмітливість, просторову уяву. Виховувати доброзичливість, культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

  1. Організація класу.

От і все, дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

Спішіть, поспішайте,

За парти сідайте.

II. Узагальнення знань про інформаційні процеси.

Робота з підручником. Слухання учнями статті «Розповідь Мудрунчика або інформаційні процеси».

III. Мотивація навчальної діяльності.

? Чи доводилось вам взимку ліпити Сніговика?

? Як ви це робили? (Розповіді дітей та імітація рухів при ліпленні Сніговика).

Ігрова ситуація. От зараз я розповім вам історію про одного доброго Сніговичка. А було це так. Зліпили діти Сніго­вичка, поставили в глибині двору та й забули. Сніговичок довго стояв на одному місці в самоті. Одного разу він на­важився звернутись до Петрика П’яточкіна. Ввічливо привітався, наз­вав своє ім'я. Але і той не звернув на нього уваги. «Нецікаво з таким спілкуватися — стоїть, як стовпчик, не вміє не те що бігати, навіть ходити!».

Засумував Снігови­чок. «Незабаром пригріє сонечко, я розтану. Невже ж справжнього, доброго друга так ніколи і не зустріну?».

? А як би ви вчинили, коли, б Сніговичок запропону­вав свою дружбу вам?

То ж давайте розвеселимо Сніговичка, розфарбувавши його. Зробимо його добрим та веселим, таким, яким ви собі його уявляєте.

Сьогодні ми з вами ознайомимось з інструментом «Заливка», за допомогою якого можна зафарбовувати малюнки.

IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу про графічний редактор.

Інструмент «Заливка» використовують для розфарбовування у певний колір замкненої області. Для цього слід виконати такі дії:

e на палітрі обрати потрібний колір;

e на панелі інструментів обрати інструмент «Заливка»;

e перевести курсор мишки на внутрішню ділянку замкненої області та клацнути лівою кнопкою мишки.

Досліджуємо: що буде, якщо зафарбувати незамкнену область?

Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint.

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером. Ситуаційне завдання. Петрик П’яточкін підбіг до комп’ютера. Брудними руками Петрик взяв клавіатуру та поклав її собі на коліна. Став безладно натискати усі клавіші клавіатури.

? Які правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером порушив Петрик П’яточкін?

Робота з комп’ютером. Завдання. Розфарбувати Сніговичка, використовуючи інструмент «Заливка».

Слухання вірша А.Костецького «Добрий Сніговик». Поки ви будете розфарбовувати Сніговика, я прочитаю вам вірш. Ось послухайте розмову дітей з Сніговичком.

Сніговику, Сніговику!

Скажи нам, а навіщо

Тобі дали мітлу таку,

Яка за тебе вища?

Я нишком-тишком уночі

Сніг підмету з дороги,

Щоб діти, в школу ідучи,

Не замочили ноги.

Сніговичку, Сніговичку!

Скажи-но, а навіщо

На голові твоїй стирчить

Відрище-здоровище?

А щоб тоді, як місто спить,
Малечі ковзанки залить,

Чи в заметіль кудлату

Синиць туди сховати.

Нехай собі сидять під ним,

Неначе це — пташиний дім.

Ну, а твоя морквина-ніс

Навіщо — розкажи-но?

Якби колись пішов я в ліс,

То я б зайцям її одніс,

Бо це для них морквина.

Сніговичку, Сніговичку!

Ще трохи нас послухай.

Навіщо в тебе рот такий

Од вуха і до вуха?

Ну, це відомо кожному.

Без посмішки не можу я!

Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність.

Демонстрація робіт учнів.

Гімнастика для очей.

V. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

Задачі для допитливих.

1. На столі стояло 5 склянок з молоком. Хлопчик випив одну склянку. Скільки склянок залишилоя?

2. Олег, Андрій і Михайлик зробили три човники з паперу різного кольору: синього, червоного, білого. Андрій зробив не білий, Олег – не білий і не синій. Якого кольору човник зробив кожний хлопчик?

3. Скільки грибів зібрала Оленка? Якщо вона сказала: «Якщо я знайду два гриби та на додачу ще чотири, буде – шість.»

VI. Підсумок уроку.

Ми активно знову працювали,

Над задачами мудрували.

Відрадно мені, якщо цікаво

На уроці всім вам було.

 

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.01 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал