Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. КазКа про вереДливе мишеня
програмовий зміст: закріпити уявлення про площинні геометричні фігури; вправляти у кількісній та порядковій лічбі в межах десяти; ознайомити зі складом числа вісім; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість. матеріал: цифри, геометричні фігури різного кольору і розмірів; іграш- ки звірят; перфокарти; індивідуальні картки.
Хід заняття — Жила-була мама мишка і було в неї дуже вередливе мишеня. Мама спі- вала йому перед сном пісеньку ніжним голоском, а воно вередувало. Дуже сумно стало мамі, і пішла мама шукати няньку своєму мишеняті. — Малята, допоможемо мишці? — Звернулася мама до качки. А та задала їй завдання. Дидактична гра «скільки ніг» Умова. Вихователь показує картину-таблицю із зображенням птахів, звірів, людей, табуретки, стола і запитує: «Скільки ніг? Скільки ніжок? Скіль- ки лап?» Діти показують відповіді карткою з цифрою. — Не сподобалось мишеняті, як співала качка. Побігла мама жабку кликати. Дидактична гра «виправ помилку» Умова. У дітей у руках картки із різними зображеннями предметів, а внизу у кутку картки — цифра. Діти повинні полічити предмети і, якщо потрібно, замінити цифру.
3 5
— Не сподобалось мишеняті, як співає жабка. Пішла мама до коня.
Дидактична гра «відгадай» Умова. Лічба предметів у кошику, викладання їх на індивідуальних смуж- ках. Визначення чого більше, чого менше. На скільки? Як зробити щоб було порівну? — Не сподобалося мишеняті, як співає кінь. Пішла мама курку кликати. індивідуальна робота з перфокартами Умова. У віконечку діти малюють стільки зерняток, щоб їх кількість від- повідала написаній ліворуч цифрі.
3 5
— Не сподобався мишеняті її голосок. Побігла мишка до щуки. Дидактична гра «розв’яжи приклад»
5 + 2 3 + 4 7 + 1
Діти розв’язують приклади і відповідь показують цифрою. — Не сподобалося мишеняті, як співає щука. Пішла мишка кішку звати. — Чи можна кішку кликати до мишки? — Давайте швиденько збудуємо з геометричних фігур кицю, щоб миш- ка справжню не встигла покликати. Дидактична гра «хто швидше?» Робота з роздавальним матеріалом: діти з геометричних фігур склада- ють кицю. — Заспіваймо колискову, щоб мишеня заснуло, а ми тим часом пограємо. Складання числа 8. (Діти розкладають сині і червоні м’ячі.) 1 та 7 = 8 2 та 6 = 8 3 та 5 = 8 4 та 4 = 8 5 та 3 = 8 6 та 2 = 8 7 та 1 = 8 — Прокинулось мишеня, сказало, що воно ніколи не буде вередувати і маму буде слухати.
— Давайте згадаємо, хто приходив колихати мишеня. — Хто приходив першим? — За ким по порядку приходила курка? — Якою по порядку була щука? — Дякую вам малята за допомогу!
|