![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. КазКа про хороБрого КотиКа
програмовий зміст: виявити обсяг та якість знань про числа та дії з ними; з’ясувати рівень вміння рахувати та знань про величину, форму і час, про простір та вміння орієнтуватись у ньому; сприяти розумінню відношень між одиницями часу; формувати вміння порівнювати величини; розвивати пам’ять, логічне мислення, виховувати наполегливість у досягненні мети, товариськість. матеріал: іграшки — кіт, сова; сюжетні картинки; цифри; дидактич- ні ігри.
Хід заняття — Сьогодні ми з вами потрапимо до казки і станемо справжніми казко- вими героями, бо в казці потрібна ваша допомога. Ви згодні? — Ген за синіми морями, за темними лісами, проти неба на землі жив котик в однім селі. А звали його Кіт Котович. Він був дуже хоробрим і до- помагав друзям. Одного разу вирушив Кіт Котович у мандри. Довго їхав, а чи ні, аж дорога привела його до казкового міста, де жили звірята, які дуже любили грати на музичних інструментах і співати. Але змій Чаклун украв
у них пісню. І тепер у казковому містечку зовсім тихо. Котику це не спо- добалось, і він вирішив позмагатись зі злим Чаклуном. А ви, малята, згод- ні йому допомагати? Дидактична гра «цифри забули свої місця»
Дидактична гра «швидко цифру називай і сусідів добирай»
Дидактична гра «навпаки» (з м’ячем) • Цукор солодкий, а сіль… • Слон великий, а мишка… • Дерево високе, а кущ… • Річка широка, а струмок… — Кіт Котович не знає, якою дорогою далі йти, й вирішив він запитати у Сови — Мудрої Голови. Дидактична гра «так чи не так?» • Навесні, взимку, влітку опадає листя. • Трикутник має чотири сторони. • Середа і четвер — це вихідні дні. • Три жирафи мають три шиї. • До 2 додати 1 буде три. — Дала Сова Котові Котовичу чарівну пір’їнку, яка дорогу покаже. Але на шляху ще траплятиметься багато перешкод. 1. Розв’язання задач • Дві синички, дві сестрички на вербі сиділи, Дві подружки — щебетушки до них прилетіли. Скільки на вербі синиць? (2 + 2) • Два півники на току, Дві гусочки у садку, Дві качечки на воді, Дві курочки в лободі. Скільки всіх? А ну, скажи. (2 + 2 + 2 + 2) 2. Індивідуальна робота Складання та розв’язування задач за сюжетними картинками.
3. Дидактична гра «З якої квітки пелюстка»
4. Дидактична гра «Чого скільки?» — Полічіть предмети на картці. (Відповідь дітей на вушко виховате- леві.) — Назвіть число, що більше від трьох, але менше від п’яти.
Золота рибка дала завдання: полічити, скільки геометричних фігур у кожній фігурі.
Дидактична гра «поміркуй»
— Майже прийшли вже ми до замка Чаклуна, але він кинув різнокольо- рові м’ячі, щоб вони Кота Котовича і нас з вами прогнали. — На що схожі м’ячі? Що вони вам нагадують? Та це ж дні тижня. Дидактична гра «Дні тижня» Робота в групах: складання різнокольорових кружечків за кольорами днів тижня. • Понеділок — синій; • вівторок — оранжевий; • середа — жовтий; • четвер — червоний;
• п’ятниця — зелений; • субота — рожевий; • неділя — білий. — Ну що ж, забирайте свою пісню. Дидактична гра «відгадай ребус» Умова. В кожному ряду цифр необхідно знайти зайву цифру і на ній про- читати із зворотної сторони букву.
— Звучить музика. Отже, виконав Кіт Котович усі завдання Чаклуна, а ми з вами добре допомагали. Котик щиро вам дякує.
|