Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 22
Тема. Вдячність – примноження добра. Мета: Навести дітям приклади вдячності. Виховувати в них почуття вдячності до членів своєї родини, довіри один до одного, вміння дружити між братами і сестрами, радитись, прощати, приходити один одному на допомогу. Переконати учнів у тому, що людина не повинна забувати про вдячність Богові за Його добро та любов, а також батькам, учителям, друзям; розвивати чутливість до добрих людей, до добрих вчинків, бажання творити добро; виховувати в дітях почуття вдячності, доброти, слухняності, щирості. Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою, фонохрестоматія, малюнки дітей на тему «Примноження добра». Тип уроку: урок-казка, нестандартний урок, опанування нових знань. Хід заняття. І. Організація та мотивація навчальної діяльності. Учитель: Любі діти, читаємо епіграф до уроку «Найпрекрасніша із квіток душі – вдячність». Вислів мудреця - Як ви розумієте вислів? - Цей вислів треба розуміти в прямому чи переносному значенні? - Хто творець людини? Квітів? (Бог) - Бог – Любов. - Чим наповнена душа людини? (Божим духом, або злом). - Які якості характеру людини утворюють у душі Божий дух (любов)? (Вдячність, щирість, милість, чесність, правдивість, слухняність, сумління тощо). - Однією з найважливіших якостей доброї людини є вдячність. Тож запрошую всіх вас побувати в казковій країні «Вдячність». ІІ. Робота над новою темою. 1. Зупинка в місті «Казкове». Читання, обговорення казки «Названий батько» Бесіда за змістом казки: - Чого нас вчить казка про названого батька? (Жити по-правді, завжди будь вдячним за добро). - А чи можна бути вдячним не лише словом, а й ділом? Як саме, на твою думку? 2. Самостійне читання міні-розповіді «І деревце буває вдячним, а ти?» 3. Бесіда за змістом: - Що робили діти в саду? - Чому навчав дітей учитель – біології? - Що зробить деревце, коли виросте? 4. Виразне читання вірша Галини Манівої «Спасибі господу за все» 5. Вивчення вірша. Конкурс на кращого читача вірша. 6. Бесіда за змістом: - За що треба дякувати Богу в першу чергу? (За матусю). - За що ще треба дякувати Господу(За чудовий світ). - А ще за що треба дякувати Небесного Отця? (За все, що він нам дає). 7. Висновок. Скарбничка душі. Діти, пам’ятайте зроблене нам добро, умійте дякувати: словом, ділом, добрими почуттями. А найперше маєте бути вдячними батьками і вчителями – тим, хто нас ростить, виховує, навчає. 8. Зупинка в місті «Вдячність» Гра «Мікрофон» (Учні по-черзі висловлюють свою вдячність: батькам, учителям, друзям). Учитель: Бачите, діти, скільки добра і ласки посилає вам Бог. Пам’ятайте добро і будьте вдячними. Заочна екскурсія містом «Примноження добра». Учні розповідають про зміст свого малюнку на тему «Вдячність за добро». Висновок. Учитель: Діти, молодці, ви добре попрацювали, щиро розповіли про свої вдячні вчинки. Завжди і всім будьте вдячні за добро. Розповідь про вдячність блаженної, праведної Аліпії Голосіївської (Учитель. Житіє Святих). 9. Зупинка в місті «Сумлінність» Закріплення знань, практичних навичок: Діалог. Учні дякують сусіду, вчителю за добро і ласку. Обов’язкове вживання слів ввічливості. Робота в зошиті. Робота з деформованим віршем. «Спасибі Господу за все». Дописати рядки, прочитати виразно. Висновок: За все треба дякувати Бога і пам’ятати слова: «Шукай тиші серця, ні над ким не піднімайся навіть у думках, все останнє Бог сам владнає». 10. Фізхвилинка. Вправи на розсуд учителя, але не різкі, не дуже збуджуючі. 11. Зупинка в місті «Молитовне» Запис молитви – прохання і вдячності, з якими діти звертаються до Ісуса Христа (Зошит, с.39). Пісня-молитва Н.Матвієнко «Днесь пора і той час». - Діти, якими словами і настроєм передає співачка вдячність Богу і людям. Слухання акафіста «Слава Богу за все» (останній кондак). Учитель.Любі діти, ось і завершилася наша уявна подорож до казкової країни «Вдячність». Пам’ятайте, що вдячність – дуже важлива якість душі людини. Не переставайте на словах, і в думках завжди гукати: «Слава Богу за все!» Усі хором: «Слава Богу за все!»
|