![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 17
Тема. Ввічливість і нечемність. Мета: Розкрити поняття ввічливості і нечемності. Допомогти учням усвідомити, що ввічливість дає можливість людям краще розуміти один одного, співпрацювати, запобігає непорозумінням. Виховувати в дітях чемність, стриманість, доброзичливість, милосердність. Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою; фонохрестоматія, пісня «Усмішка», сюжетні таблиці на тему: «Ввічливість». Тип уроку «Свято ввічливості» Хід заняття. І. Організація і мотивація навчальної діяльності: Любі діти, ми живемо в великому місті, користуємося громадським транспортом, ринком, магазинами,, буваємо в театрі, кінотеатрах тощо. Людей, з якими ми стикаємося, не знаємо. Тож городян поводять себе як в безлюдному місті. Часто чуєш: «Зупини!», «Мені цукерок», «Давай швидше!..» тощо. На такі грубі звернення такі ж гучні грубі відповіді та ще з матюком. Так не можна, людство накопичило багато слів ввічливості, вживаючи які, людям стає приємніше в спілкуванні. Злі, черстві люди наказують себе, вони, як правило, самотні і дуже злі. Щоб з нами такого не стало поговоримо сьогодні на уроці про ввічливість і нечемність. ІІ. Робота за новою темою 1. Ознайомлення учнів з епіграфом уроку: (на дошці) Ніяке гниле слово Нехай не виходить з уст ваших. Святе Письмо. Читання хором. Бесіда: Діти, як ви розумієте ці слова? Які слова називають гнилими? Чому, як ви думаєте? А які слова святі? (Слова ввічливості, вдячності). 2. Гра «Мікрофон» - Діти, зверніться до однокласників, вживаючи слова ввічливості. Молодці. А зараз попробуємо у мікрофон лаяти інших дітей. Яка реакція? - Тож яке звернення приємніше чути, на собі сприймати? 3. Слухання, аналіз розповіді «Ввічливість і нечемність» Читання на буксир і ланцюжком. 4. Бесіда. - Діти, тож що головне сказала мати сину Микиті, коли вони поверталися додому? (Головне треба бути уважним і чуйним до інших людей, уміти підтримати, допомогти). Якою в тексті є ця думка? Головною. А для нас якою є ця порада? Важливою! 5. Фізхвилинка – гра. Учитель говорить слово ввічливості-учні піднімають руки і плескають у долоні, а коли образливе слово – на місті тупають ногами (1-2 хв.) 6. Читання в особах «Скажи людині «»Здрастуйте!» В.Сухомлинський (Автор, тато, син) 7. Бесіда за змістом розповіді: - Як ти вважаєш, з яким почуттям сказав хлопчик слово: «Здрастуйте!» - Чому у хлопчика на душі стало легко-легко? - Чому бабуся посміхнулася? Висновок: Коли ми іншій людині робимо приємне – на душі стає легко і радісно. 8. Скарбничка мудрості. (Слова вчителя) Ввічлива людина щиро дивитиметься у вічі, не забуде подякувати за зроблене їй добро. Коли ми звертаємося ввічливо і водночас радісно, привітно, це додає радості й іншим. Неввічлива, нечемна людина своїм словом або вчинком може прикро образити, засмутити. А таке слово, як сказав Апостол Павел, гниле». Запам’ятайте: той ввічливий, хто виявляє уважність, люб’язність, чемність. (Хорова вправа). 9. Хвилинка народної мудрості. Учні читають прислів’я, запам’ятовують, пояснюють (с.70) - Умій сказати, умій і замовчати. - Гостре словечко коле сердечко. - У чужому домі будь привітливий, а не примітливий. Діти, українська мудрість глибока і повчальна. Щоб ваше мовлення було змістовним і барвистим запам’ятовуйте українські прислів’я і приказки. 10. Евристична бесіда: (мікрофон). - Що допомагає нам бути ввічливими? (Добрі слова) - Які слова ввічливості знаєш і вживаєш? - Як часто використовуєш їх у житті? - А які ще слова допомагають бути ввічливим? - Чи ввічливість – це тільки слова? - Які вчинки є проявом ввічливості? А яка поведінка є нечемною? - Чого треба уникати в спілкуванні з батьками, зі старшими, з молодшими, з ровесниками? - Як ти розумієш мудру пораду: Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість? 11. Хвилинка гумору. Петро Романеко «Чемний» (с.71 підручник) Висновок: Ввічливий - той, хто виявляє уважність, люб’язність і чемність. 12. Робота в зошиті. Заучування вірша Д.Білоуса «Звертання» (с.32) Самостійна робота (с.32, 2 і 3). Перевірка (2-3 учні) 13. Робота в парах. Змагання. Хто за 1 хвилину більше запише слів ввічливості. Перевірка (3-4 учні) ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - Діти, про яку важливу чесноту характеру людини ви дізналися? - Чи важливо бути ввічливим? Порада вчителя: Будь ласка! Прошу я вас, будьте ласкаві! Гарні, приємні, чудові слова! Теплі слова ці, як сонце, яскраві - ключ, що людські серця відкриває. Хорова вправа: До побачення!
|