Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 21






Тема. Божий дар знань.

Мета: Навести дітям приклад безцінного скарбу освіченості, вченості знань. Переконати учнів у тому, що знання допомагають обрати правильний шлях людині у своїх справах і вчинках. Розказати їм, що у світі є чимало цікавих речей, знання яких збагачує людину, допомагає їй стати розумною.

Розвивати пам’ять, логічне мислення, зв’язне мовлення, почуття відповідальності за старанне навчання.

Виховувати культуру мислення, говоріння, навчання; сумлінного учня, цілеспрямованість, наполегливість у навчальній діяльності.

Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою, портрети видатних учених, письменників; фонохрестоматія; образи Спасителя, Луки Войно-Ясенецького, Іоанна Кронштадського, Святого Сергія Радоніжського; плакат з епіграфом уроку.

Тип уроку: опанування нових знань.

Хід заняття.

І. Організація та мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми уроку.

Ознайомлення учнів з епіграфом уроку. Мотивація навчальної діяльності. Любі діти, давайте уважно прочитаємо епіграф до уроку: «Сину мій! Від юності твоєї віддайся навчанню, і до сивини твоєї знайдеш мудрість» (Святе Письмо).

- Як ви розумієте ці слова Святого Письма?

- Чи всі діти можуть навчатися?

- Чому діти можуть і повинні навчатися?

- Хто дав людині дар навчання?

Тож, діти, на уроці детально поговоримо про Божий дар знань, про необхідність сумлінно навчатися, бути корисним людям, Божому Світу.

ІІ. Робота над новою темою.

1. Повторення, систематизація набутих знань, підготовка до сприйняття нового матеріалу.

- Діти, якими чеснотами повинна володіти людина, щоб повністю розкрити Божий дар знань? (Слухняність, старанність, розсудливість, бережливість, турботливість, терпіння, любов до праці, чесність тощо).

- Без чого людина не зможе оволодіти потрібними навичками, знаннями? (Без Віри в промисел Божий, без страху Божого, без надії, без любові.)

2. Скарбничка душі.(Плакат на дошці чи на екрані через комп’ютер).

Пояснення вчителя.

Завдяки вірі, надії, любові життя людини наповнюється змістом, набуває вічності, людина стає людиною. Віра допомагає знайти в житті головну мету – жити по правді. Надія – підтримує людину, додає їй сил. Любов до Бога і до ближнього – основна християнська заповідь, яка дарує нам радість і натхнення.

3. Слухання, обговорення твору «Божий дар знань» (підручник, с.84-87). Читання на буксир, ланцюжком, мовчки.

Бесіда за змістом розповіді:

- Чому Іван Григорович так сказав про скарб ученості: «Чим більше ти хочеш здобути його не для себе, а для інших, тим він легше тобі дається?»

- Як може допомогти вченість, знання?

- Чи знаєш ти приклади, коли люди набували знань, щоб завдяки їм допомагати іншим людям?

- Чи є в тебе мрія, для досягнення якої потрібна освіта, вченість?

- Тож який скарб для людини найцінніший?

Освіта, вченість, знання.(На дошці).

4. Робота з прислів’ями, приказками. (підручник, с.87).

Вибір прислів’їв, заучування, напам’ять, пояснення значення.

Учитель: діти, український народ – розумний, талановитий, його мова завжди була барвиста, вислови – влучні, глибокі.

5. Уявна екскурсія галереєю образів святих угодників Божих, портретів учених.

- Діти, що ви знаєте про цих людей Божих?

- Як вони використали Божий Дар знань?

- Чому ми з вами повинні у них вчитися?

Найважливіше: Вірі в промисел Божий; слухняності, терпінню, сумлінню в навчанні, жертвенності.

6. Хвилинка відпочинку. Вправи на розсуд учителя, але не дуже збуджуючі.

7. Слухання, аналіз, висновок пісні-духовного гімну М.Лисенка «Боже великий, єдиний»

Учитель: Діти, зверніть увагу на слова гімну-молитви «Світлом науки і знання нас, дітей, просвіти на те, що наука і знання – це Божий дар.

8. Робота в зошиті:

Робота з деформованим текстом епіграфа уроку, заучування вислову напам’ять. (Хорова вправа).

Запис головної думки тексту, над яким працювали: Найбільший скарб людини – освіта, вченість, знання. (Перевірка 1-2 учні).

Самостійна робота. Записати в схему найкращих учителів. (Перевірка, 3-4 учні).

Творча робота в парі (с.37).

Написати імена людей, які навчають робити добро. (Перевірка 3-4 учні).

Гра «Ким я хочу бути?» (Перевірка – всі учні).

9. Коло радості і побажань.

Діти стають у коло, тримаються за руки і голосно хором промовляють: «Бажаємо здійснення мрій і бажань. Нехай щастить. До побачення!».

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Діти, чи важливо для людини мати гарні знання?

- Що необхідно для гарного навчання?

Бажаю вам усім успіхів у навчанні!



Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал