Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 25
Тема. Чуйність і нечуйність. Мета: Розкрити дітям значення чуйності і нечуйності в житті людини. На прикладах конкретних життєвих ситуацій звернути увагу, де слід проявити чуйність. Розвивати життєво важливу якість характеру чуйність. Виховувати дітей добрими, чуйними, милосердними. Обладнання уроку: підручники, зошити, фонохрестоматія, фільм-притча «Чуйність». Тип уроку: нестандартний, урок-трудовий десант. Хід заняття. I. Організація та мотивація навчальної діяльності. Любі діти, кого з вас сьогодні вранці приласкала мама, кого нагодували смачним сніданком, кого провели до школи? Усіх, це чудово. - Скажіть, що виявили батьки до кожного з вас? (Любов, ласку, чуйність). - Що дає вам чуйність рідних (Захищеність, радість, упевненість). Для кожної людини це життєво необхідне. Сьогодні на уроці поговоримо про чуйність і нечулість; будемо на конкретних прикладах вчитися бути чуйними, добрими, милосердними. ІІ. Робота над новою темою. 1. Робота з епіграфом уроку: Діти, прочитайте епіграф до уроку: Синку мій! Веди діла твої з лагідністю, І буде любити тебе богоугодна людина. Святе Письмо. - Як ви розумієте цю мудрість? - Скажіть, будь ласка, кого з учнів поважають більше? Чуйних, лагідних, старанних чи лінивих, брехливих, неслухняних? Правильно! Люблять люди чуйних, добрих, старанних, чесних. Бажаю всім бути такими. 2. Літературна хвилинка. Слухання розповіді «Добрі справи» (с.100-102). Бесіда за змістом: - Яке завдання мали два товариші? - Що вони налаштувалися робити? - Як треба робити добрі справи? Кому? - У яких рядках тексту виражається головна думка? (Якщо хочете, щоб ваші справи були дійсно добрими, виявляйте чуйність до людей). Пояснення значення прислів’я (с.102) Слухання вірша «Бабуся» Галини Манівої. - Як бабуся творить добрі справи? - А що для хлопчика чуйність означає? Діти, учіться бути чуйними у добрих і чуйних людей? 3. Хвилинка відпочинку. Музична пауза. Г.Телемах Адажіо 4. Закріплення вивченого. Робота в зошиті. Робота в парах. За оповіданням «Три добрі справи» записати, які три «добрі справи» вони зробили, а які треба було б їм зробити. Перевірка самостійної роботи. Записати свої справи, в яких виявляється чуйність. Перевірка творчого завдання. Складання «портрету чуйної людини» Колективна допомога першокласникам – шестиліткам. ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - Діти, чи важливо бути чуйною людиною? - Як ви ставитесь до близьких і друзів? - Бажаю вам завжди бути чуйними і лагідними!
|