Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 28
Тема. Захисники нашої Батьківщини. Мета: Показати, що любо до Батьківщини є однією з найважливіших чеснот християнина. Зародити пошану до наших мужніх предків-захисників. Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою; фонохрестоматія; виставка книг, відеодисків з фільмами про захисників Вітчизни; фотовиставка портретів захисників Вітчизни. Тип уроку: Урок-екскурсія в героїчне минуле нашої Батьківщини Хід заняття. І. Організація та мотивація навчальної діяльності. Любі діти, з якою чеснотою християнина ми познайомилися на попередньому уроці? Хто обов’язково має мати таку чесноту (хоробрість)? Хто такі захисники Батьківщини? Ось про захисників Батьківщини ми будемо вести мову на уроці. ІІ. Робота над новою темою 1. Актуалізація опорних знань. Які важливі знання про хоробру людину ми поклали до скарбнички душі? - Людина стає хороброю, коли перемагає свій страх. Найкраще допомагає долати страх любов, турбота про близьких, друзів, бажання жити по правді. - А коли людині доводиться долати страх, виявляти мужність, сміливість, хоробрість? Тож пам’ятаймо, діти, у всі часи, коли Україні загрожувала небезпека, на її захист ставали мужні і сильні люди – наші предки. В давні часи це були козаки, а відносно недавно – наші прадіди, учасники І і ІІ світових війн, ліквідатори аварії на Чорнобильській Ас. Серед захисників були і чоловіки, і жінки, і діти. Силу їм давала віра, любов до Батьківщини, до своїх близьких 2. Робота з підручником (с.112-115) Обговорення епіграфа до уроку: «Мудрість краща від зброї військової» Святе Письмо - Як ви розумієте цю святу мудрість? - Ісусу Христос дав нам приклад боротися силою чи перемагати любов’ю, терпінням, умінням прощати? Повчання Святого Письма: «Любов довго терпить, ніколи не гнівається, все прощає». Любов і мудрість – сили непереможні. Святі молитвинники силою Слова Божого зупиняли ворога, допомагали захисникам бути переможцями. Гра «Ланцюжок героїв-захисників Вітчизни». Учні беруться за руки, називають ім’я героя, передають естафету поверненням голови: Ілля Муромець, Богдан Хмельницький, Володимир Великий, Аганіта Печерський, Лаврентій Чернігівський, Петро Сагайдачний, Іван Кожедуб, Ковпак, Супрун, Рибалко, Харитоненко, тощо Валя Котик, Зіна Портнова… Молодці, діти, бачите у нас вийшла жива галерея Захисників Вітчизни. Вічна пам’ять героями! 3. Слухання та обговорення розповіді про захисників Вітчизни: - Що запам’ятали про козаків? - Чому український народ шанує пам’ять про козаків? - Хто допомагав козакам? - Що запам’ятали про хоробру дівчинку Марусю із Чигирина? - Можна кожного воїна, що загинув у другій світовій війні назвати героями, достойними захисниками Батьківщини? Висновок: Захисниками Батьківщини були воїни, жінки, старі люди, всі, хто старався хоч чимось допомогти наблизити перемогу. Жива естафета мужності. Учні по-черзі розповідають про своїх пращурів, прадіду сів, дідусів, мам, які в роки війни, інших лих, у мирний час захищали і захищають Батьківщину від ворогів. (На дошці створюється галерея Слави) 4. Музична перерва. Слухання пісні «День Перемоги», сл.. В.Харитонова, муз. Д.Тухманова. - Діти, чому Захисники Батьківщини зустрічають свято День перемоги зі сльозами на очах? - Як ви гадаєте, хто допоміг нашим захисникам перемогти в другій світовій війни? (Бог, Мати Божа). 5. Поетична хвилинка. Запам’ятовування прислів’я. Вирази читання вірша Миколи Чернявського «У всіх людей одна святиня». - Чи сподобався вам вірш? - Що хотів автор сказати нам? - Тож яка одна святиня у всіх нас українців? - Чому наші предки проявляли таку мужність, захищаючи Вітчизну. (Тому, що це священний долг). 6. Робота в зошиті. Колективна робота. Написати відповіді на запитання. Підбір синонімів до слова відвага (Міжпредметні зв’язки. Розвиток логічного мислення). Записати назви літературних творів, у яких розповідається про захисників нашої країни. Самостійна робота. Перевірка. Розповідь (4-5 р.) про своїх прадідів-захисників нашої Батьківщини. Галерея Слави. Учні називають імена свого захисника Батьківщини (чоловіків, жінок, дітей). ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - Кого ми називаємо захисниками нашої Вітчизни? - Які нові імена героїв вам стали відомі? - Чому ми повинні шанувати їх пам’ять? Урок завершується покладанням квітів на могилку захисників міста (села), у якому навчаються школярі.
|