Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 16
Тема. Теріпння і нетерплячість. Мета: Навчити дітей розрізняти терпіння і нетерплячість; виховувати терпіння через прояви доброзичливості поваги до навколишнього світу. Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою; фонохрестоматія. Тип уроку: Опанування нових знань. Хід заняття. І. Організація та мотивація навчальної діяльності. Любі діти, це літо я уважно стежила за участю наших співвітчизників у спортивних олімпіадах. Вразив результат нашої команди на параолімпіаді для людей з обмеженими можливостями. Особливо мені запав у пам’ять спортсмен без двох рук і з поганою ходою, який отримав декілька медалей з плавання; колись я читала про жінку – народного художника Білорусії, у якої відсутні дві руки і одна нога. Завдяки великому терпінню, силі волі ці і багато інших людей живуть повноцінним життям і дають приклад любові до життя, до свого Творця, який їх підтримує, дає сили жити. Ось про це ми сьогодні будемо говорити на уроці. ІІ. Робота над новою темою 1. Скарбничка душі: Учитель. Діти запам’ятайте, терпіння – дуже гарна риса характеру. Терпінню одразу не навчитися. Допоможуть у цьому такі якості як: скромність, спокій, доброзичливість, любов, повна довіра Господу Богу в те, що він все знає і допоможе тобі у скрутний час. Любов- довго терпить. 2. Робота з підручником (с.64-67) Колективне читання розповіді «Терпіння і нетерплячість»; Бесіда за змістом тексту: - Яке побажання вчителька написала Максимкові? (Побажала терпіння.) А чому вчителька побажала хлопчикову терпіння? (Максимко не вмів доводити справи до кінця.) Де ще хлопчику не вистачало терпіння? (У спілкуванні з друзями.) На що звернула увагу мама Максима (Терплячі люди застібають усі ґудзики, акуратно зав’язують шнурки на взутті, коли йдуть до школи, а у нетерплячих вони на дорозі розв’язуються…) А чи можна виправити погані звички, нетерплячість? (Так.) Що висловив батько Максимки? Я хочу, синку, щоб ти виріс терплячою людиною, це дуже допомагає в житті. Дітки, а кому з вас не вистачає терпіння? (Я вірю, що ви будете за собою слідкувати і у вас все вийде.) 3. Гра «Світлофор» (На дошці.) Допомагають Заважають задоволений дратівливий скромний стурбований доброзичливий жадібний спокійний ображений Перевіримо. Щоб бути терплячим необхідно бути: спокійним, доброзичливим, скромним, задоволеним. 4. Хвилинка народної мудрості. Прочитай народні прислів’я.(с.65) Повторити ті з них, які тобі подобаються, поясни їх значення. - Поспішиш – людей насмішиш. - Без терпіння немає вміння. - До великого терпіння неодмінно прийде вміння. 5. Бесіда. (с.67). - Як ти вважаєш: коли в житті потрібне терпіння? - А чому нам не терпіння заважає? - Чи доводилося тобі зустрічатися з терплячими людьми? - Що їм допомагає бути терплячими? - Чи може нам допомогти епіграф цього уроку? Як саме? - А чи доводилося тобі терпіти в своєму житті? 6. Літературна хвилинка. Діти слухають вірш. «Плаче голосно Михайлик» Галина Маніва. 7. Бесіда за змістом вірша: - Чого голосно плакав Михайлик? (Бо ножем урізав пальчик.) - Що приказує мама синочку? (Бог терпів ы нам велів.) - У чому дитині допоможе Бог? (У хворобі, і журі.) - Що за терпіння дасть хлопчику Господь? (Світлу зброю і срібні лати.) - Коли знайдеш дорогу до Божого царства? (Коли ввійдеш до Небесного лицарства.).. 8. Хвилинка відпочинку.Музична пауза Ф.Мендельсон Тріо.(Діти слухають, поклавши голови на парти.) - Діти, чи допомагає вам музика налаштуватися на терпіння? 9. Робота в зошиті: Заповнення схеми «Любов – довго терпить»: - уміє прощати, піклується, - своєчасно допомогти, про бідних, - пожаліти, малих, - поспівчувати, хворих, - віддати, знедолених, злих, старих 10. Перевірка творчої роботи (2-3 учня). 11. Логічне завдання: (Учні заповнюють розпочаті речення) - штовхатися на перерві – спокійно відпочивати; - перебивати один одного – терпляче вислуховувати співрозмовника; - викрикувати на уроці – стримано піднімати руку; - неохайно вести записи в зошиті – дотримуватися каліграфії письма; - не робити зарядки – щоранку виконувати фізичні вправи; - не чистити зуби – дотримуватися особистої гігієни щоденно; - не мити руки – обов’язково мити руки, ноги, щоб не було корости; - не допомагати батькам по господарству – мати постійне доручення від батьків щодо домашнього господарства. 12. Перевірка виконаного завдання (2 учні). 13. Автопортрет (учні малюють себе терплячими, нетерплячими) 14. Огляд малюнків (3-4) ІІІ. Підсумок уроку Поради для тренування власного терпіння: У школі: - своєчасно приходь до школи; - своєчасно готуйся до уроків; - старанно, уважно працюй на всіх уроках; - слухай учителів; - усі завдання виконуй сумлінно; - будь у всьому самостійним; - не заважай учням, учителю під час уроків, після уроків; - не штовхайся на перерві, на уроці фізкультури, на прогулянці, у їдальні. Вдома: - вставай в один час, щоб не запізнитися до школи; - умивайся, чисть зуби; - роби ранкову зарядку; - до школи іди спокійно; - допомагай батькам по господарству; - підтримуй порядок на робочому столі, на ліжку; - допомагай братикам, сестричкам. Хорова вправа: Бажаємо всім любові і терпіння.
|