Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 14
Тема. Слухняність і старанність. Мета: допомогти дітям зрозуміти, що для успішності спільних зусиль у родині, у суспільстві дуже важливим є уміння слухатися старших, виконувати їхні доручення. Розвивати чутливість, стриманість, старанність, послух. Виховувати найважливіші навички духовно-моральної поведінки: слухняність і старанність. Тип уроку: урок-подорож. Обладнання: підручник, зошити, малюнки дітей. Хід уроку I. Організація та мотивація навчальної діяльності. 1. Бесіда. - Любі діти, запрошую продовжити вашу подорож Дорогою Доброчинності. Щоб рух класу був безпечним, упевненим і щасливим, ми повинні чітко дотримуватися правил безпечного руху: бути спокійними, зосередженими, працьовитими, обов’язково старанним і слухняними. Тож, діти про слухняність та старанність ми сьогодні поговоримо на уроці. Бажаю нам успіху. ІІ. Робота за темою. 1. Актуалізація знань. Евристична бесіда. Діти, подумайте, скажіть хто Творець світу? - Як Бог створив Світ? (Словом, любов’ю). - З чим Отець Небесний звертався до перших людей? (Щоб вони слухали Його). - Де мешкали перші люди? (У раю). - Чи добре жилось людям у Раю? (Так). - Чи послухали Бога перші люди Адам і Єва? (Ні) - Що сталося з ними? (Бог вигнав із Раю. Люди відпали від Бога за неслухняність). - Повчання Святого Письма «Слухайте ваших наставників та коріться їм» (Наставники: батьки, учителі, старші). 2. Перша зупинка «Скарбничка душі» Слово вчителя. Слухняний чує прохання інших і вміє їх виконувати. Слухняність перш за все треба проявляти до батьків – слухати й виконувати їхні прохання, доручення; слухати учителів у школі. Християни намагаються бути слухняними заповідям Біблії. Бути слухняним нелегко. 3. Друга зупинка «Літературна зупинка» - Слухання та обговорення (розповіді «Чому Дмитрик слухається». Підручник с.56-58. - Хто зі слів мами Дмитрика, показує нам приклад слухняності? Що потрібно мати людям, щоб жити дружно і злагоджено? - Чи буває так, що ти відкладаєш справу, яку слід зробити, щоб спершу отримати щось приємне для себе? - Як ти думаєш, які риси характеру допомагають бути слухняними? Які заважають? - Як би ти назвав людину, яка у відповідь на доручення або прохання старших думає так: «Я сам знаю, як мені робити, а думка інших мене не цікавить? Чи легко такій людині жити? Висновок: Дуже важливо бути старанним і слухняним – це шлях до успіху і щастя. 4. Читання вірша Петра Романенка «Бути слухняним нелегко» 5. Відповідь: Цей вірш допомагає бути слухняним. 6. Робота з деформованим текстом вірша. (Робота в парах). 7. Перевірка творчого завдання. 8. Зупинка ігрова. Діти міркують і вписують цифри в кружечки у тій послідовності, у якій вони виконують домашні справи. Самостійна робота. 9. Перевірка завдання (2-3 учня). 10. Зупинка тестова. Колективна робота. Заповнення тесту на етичну тему. 11. Перевірка завдання (с.27). ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - Чому вчилися на уроці? - Чи важливо бути слухняним і старанним? Порада вчителя. Разом з батьками скласти поради «Як стати слухняним і старанним». Повісити їх у дитячій кімнаті чи в дитячому куточку.
|