Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 10. Мета:На приклад казки про трьох синів визначити праведні чесноти






Тема. Як стати кращим.

Мета: На приклад казки про трьох синів визначити праведні чесноти. Учити дітей бути гарними. Розвивати чутливість до вибору вчинків, спонукати себе до добрих справ.

Виховувати в дітях чесноти: слухняності, сором’язливості, працьовитості, доброти, милосердя, які будуть давати їм можливості ставати кращими.

Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія, виставка дитячих книг про гарні справи, вчинки дітей, фільм-притча «Очікування Христа»

Тип уроку: Опанування нових знань.

Хід заняття.

I. Організація та мотивація навчальної діяльності.

- Діти, ви хочете бути кращими?

- Перевірте, як ви приготувались до роботи на уроці? Чи є підручник, зошит, як вони збережені, як оформлені роботи в зошиті, чи виконав прохання вчителя до уроку?

- Життя складається з митей, із маленьких і великих справ, із звичок.

- Якщо хочеш стати кращим, то звертай увагу на звички, які формуються в твоєму характері. Посієш звички – пожнеш характер, який буде характер – таким буде твоя доля?

- А чому вчили дітей у давнину? (Навчити добра свою душу. Любити Бога і людей, старатися творити добро).

Тож сьогодні на уроці ми будемо вчитися стати кращим.

II. Робота за темою уроку: «Як стати кращим».

1. Оголошення теми, завдань уроку.

2. Завдання дітям: намалювати свою улюблену рослину (дерево, квітку, тощо).

Перевірка. Бесіда:

- Діти, які плоди у цих рослин ви хочете подарувати?

- Це завдання для того, щоб ми задумались, для чого ми ростемо, які плоди ми принесемо людям, Господу.

3. Обговорення епіграфа уроку: «Будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий».

(Святе Письмо)

- Хто нас створив?

- На кого ми повинні бути схожі?

- Яким є Бог? (Досконалим)

- Як ви розумієте це слово?

- А людина може бути Богом?

Висновок: Ми – подоба Божа.

Ми повинні вчитися у Отця Нашого Небесного, прагнути до вдосконалення в любові, милосерді, працьовитості, чесності, правдивості.

4. Ось про бажання зустрічі з Христом подивимося фільм – притчу «Зустріч з Христом». Перегляд фільму. Обговорення змісту:

- Тож до кого приходив Господь?

- Як можна зустрітись з Богом?

- Що для цього треба робити?

Висновок: Коли ми робимо добрі вчинки, допомагаємо слабим, знедоленим, жаліємо інших – з нами Бог.

Бо Бог – то любов, мир, добро, Святий Дух. Тільки через вчинення добрих справ ми станемо кращими!

5. Слухання казки «Три брати». Бесіда за її змістом:

- Старші сини здобули освіту і багатство, а що здобув молодший син? Чим молодший син багатший за старших? Чому батько засмутився через учинок старших братів? Чого їм бракувало? Чи можемо ми навчитися допомагати людям?

Запам’ятайте, діти, покладіть до скарбниці вашої душі:

- Щоб допомагати іншим, творити людям добро, треба багато чого навчитися. А найперше – навчитися бути турботливим, чуйним, добросердечним. Ми ще не завжди буваємо такими, але треба намагатись виправляти свої недоліки і бажати стати кращим.

На Дорозі Доброчинності людина не збирає багатства на Землі, а збирає скарби для своє душі. Найщасливіші ті люди, які думають не про себе, а про інших, і творять їм добро.

6. Фізкультхвилинка. Вправи на розсуд учителя.

7. Вправа. Впиши слова із «Скарбнички душі» (зошит, с.19).

8. Гра «Світлофор» Розфарбуй світлофор, який розповідає про добро і зло. З’єднай стрілочками українські народні прислів’я з відповідними кольоровими кружечками: червоний - зло, жовтий – не знаю, зелений – добро. Перевірка творчих робіт учнів.

9. Читання вірша «Золоте серце» Галина Маніва.

- Діти, який плід ми можемо принести, якщо будемо виконувати поради поетеси? Намалюй «золоте серце» (зошит, с.20).

10. Прочитай вірш П. Романенка. Випиши поради дідуся про те, як стати кращим.

- Як ти розумієш слова «не соромся кращим стати»?

11. Слухання пісні О.Білозір «Молитва».

- Що ми повинні просити в наших молитвах до Бога? (Дати нам мудрості і любові).

III. Підсумок уроку. Бесіда:

- Чому ви навчались на уроці?

- Тож що треба робити в житті, щоб стати кращим?

- Чому вчить нас Святе Письмо?

Бажаю Вам бути досконалими, як Отець ваш Небесний досконалий.



Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал