Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 8
Тема. Як нам допомагає віра, надія, любов. Мета: На образі трьох дівчаток, які віддали своє життя за християнську віру, розкрити перед дітьми силу і красу імен Віра, Надія, Любов та їх глибинний зміст. Розвивати чутливість до святинь, святих імен, християнської віри. Виховувати в дітях віру, надію, любов до Бога, Божого світу, до Божих людей. Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія, образ святих Віра, Надія, Любов і Софія, житіє святих. Фільм-бесіда «Віра». Тип уроку: Опанування нових знань. Хід заняття. І. Організація та мотивація навчальної діяльності.. До якого уроку приготувалися? Чому урок християнської етики? Що ви вивчаєте на уроках? Чому вчитеся? (Віри, Надії, Любові, Мудрості) Діти, людина не може жити без віри, надії, любові. Вона матиме ці життєві якості, коли буде мудрою. А мудрість – якість розсудливих смиренних, спокійних, терплячих, довірливих людей. Тож на уроці буде вчитися вірити, надіятися, любити. ІІ. Робота за темою: 1. Ознайомлення учнів з епіграфом: «Діти мої, будемо любити не словом чи язиком, а ділом та правдою! (Святе Письмо) 2. Перегляд фільму – бесіди афонських старців «Віра.» - Що ви дізнались про якість особистості – віру? - Може людина жити без віри? А чому ми віримо? У кого ми віримо? Яка віра надійна? - Без чого не може бути віри (Без надії, без любові). 3. Читання оповідання про Святих Віру, Надію і Любов та матір їх Софію. (с.32-33-підручник). - Хто дав імена дівчаткам Віра, Надія, Любов? - За що молилася мати трьох сестер? - Чому найважливіші риси характеру людини: віра, надія, любов? - Що сталося з трьома сестрами: Вірою, Надією, Любов’ю? - Як ставляться в Православ’ї до святих: Віри, Надії, Любові та матері їх Софії? (Їх дуже шанують!). 4. Читання вірша, пояснення основної думки (с.34 – підручник). 5. Скарбничка душі: (с.34 – підручник). 6. Фізкультхвилинка. Вправи на розсуд учителя. 7. Аналіз вірша Петра Романенка «Віра, Надія, Любов». - Читання мовчки. - Виділення рядків, що сподобались (с.35 – підручник). 8. Робота в зошиті. Визначення та запис чеснот, які відповідають змісту вірша Петра Романенка «Про Віру, Надію, Любов» 9. Творча робота. Придумати назву малюнка. Розфарбувати його, слухаючи пісню «Слава Богу за все». Перевірка творчих робіт. 10. Робота з деформованим текстом (зошит, с.16). ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - То ж як треба любити ближнього? (Не словом, а ділом). - Що нам допомагає жити? (Віра, надія, любов). - За що ми повинні дякувати Бога? («Слава Богу за все!») Хором: «Діти мої! Будемо любити не словом чи язиком, а ділом та правдою». (Святе Письмо).
|