Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 4
Тема. Чого повчитися нам у батьків. Мета: Показати учням необхідність і важливість зв’язку поколінь. Допомогти дітям усвідомити, що Божа заповідь вшанування батьків означає бути гарними синами і доньками своїх батьків – своїм життям і поведінкою берегти і розвивати те, що нам дарують батьки. Сприяти засвоєнню поняття про батьківське благословення і його цінність. Виховувати у дітях любов і пошану до батьків. Обладнання уроку: виставка виробів, виготовлених батьками, фотографії батьків – представників різних професій; підручники, зошити, фонохрестоматія. Хід заняття. І. Організація, мотивація навчальної діяльності.. Любі діти, про кого ми говорили на попередньому уроці? (Про родину). - Чому ви навчилися на уроці? (Любити, цінувати, шанувати рідних, навчатися у них життю). - Покажіть роботи, які ви принесли на виставку, виготовлені вашими батьками? Розкажіть про майстерність тата чи мами. - Тож, чому можна навчитися у батьків? Ось тема сьогоднішнього уроку така: «Чого навчитися нам у батьків». ІІ. Робота за темою уроку. 1. Вправа. Продовж речення. Я вчуся у батьків… 2. Аналіз епіграфа до уроку: «Хто шанує батька, той очиститься від гріхів, Хто звеличує матір свою – той немов скарби збирає» (Святе Письмо) - Як розумієте Божу мудрість? - Як це збирати скарби? Які скарби? - Важливо, діти, щоб ви не просто знали цю мудрість, а керувались у щоденному житті нею. Нехай допоможе вам Господь Бог! 3. Читання оповідання «Чого це Ви мене так назвали?» (підручник, с.16-17). - Діти, а чому до людей звертаються, називаючи ім’я та по-батькові? - Чому навчає нас розповідь учительки? (Треба радувати своїх батьків – тата й маму – і вчитися у них хорошому. А батьки вас благословлятимуть на турботу про інших, працю, добро). 4. Словничок. Батьківське і материнське благословення – це добрі слова батьків, їхні любов, підтримка й молитва. І в дані часи, і нині батьки благословляють дітей на навчання, на добрі справи, на важливі кроки в житті. Гріх – це те, що робити негарно, поганий вчинок, яким ми засмучуємо своїх близьких і Бога. Якщо намагатись творити добро – це допоможе уникнути гріха. 5. Прочитай уважно українські приказки (підручник, с.18). - Тільки в світі правди, що рідна мати. - Батька покинеш, то й сам загинеш. - Материнська любов з дна моря дістане. - Які ми самі, такі й наші діти. · Порівняй приказки й епіграф до уроку. Який найдорожчий скарб має той, хто шанує і любить своїх батьків? · Діти, бережіть любов, благословення тата і мами. 6. Фізкультхвилинка. Вправи за віршиком. Тихо встану, піднімуся, І до неба потягнуся. Вліво, вправо нахилюся, Щиро Богу помолюся: Дай миру і щастя Моїй родині і любій Україні. Мовчки трохи постою. І на місце сяду. 7. Еврестична бесіда. - Любі діти, що ми любимо і цінуємо з того, що надбали наші батьки, дідусі, бабусі? - Чого б ми хотіли у них навчитися? - А як ми шануємо своїх батьків? - Чи радо допомагаємо, коли тато або мама нас просять про це? - Слухаємося зразу чи тоді, коли нам повторюють кілька разів? - Чи згодні ми з думкою, що для батьків найбільша радість - бачити, що діти ростуть добрими, люблячими людьми? - Слухання пісні Ю.Васильківського «Батьки». - Що головного почули в пісні? - Які відчуття від почутого? - Розповідь дітей про батьків, показ фотографій, виробів, виготовлених рідними. 8. Діти, послухайте вірш Галини Кирки «Ну й гарно все придумав Бог!» 9. Головна думка вірша? (Все, що придумав Бог – важливе, цінне. Треба любити Божий світ, тата, маму, себе). ІІІ. Закріплення вивченого. Робота в зошиті. 1. Розшифруй відомі слова зі Святого Письма. Запиши їх і поясни значення вислову (зошит, с.9). 2. Поміркуй і склади (розповідь на тему: «Як важливо нам переймати у своїх батьків усе найкраще» (зошит; с.9) Перевірка творчих робіт. 3. Виготовлення подарунків батькам (зошит, с.10). IV. Підсумок уроку. Бесіда. - Діти, чому вчилися на уроці? - Яку мудрість слід пам’ятати завжди? - Візьміть до скарбнички душі: «Якщо ми шануємо, любимо батьків, то ця любов повертається до нас і очищує від зла та гріха, а в серці примножується любов – найбільший скарб нашої душі». Нехай вас береже батьківська любов!
|