Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 1
Клас
Суми 2013
У посібнику подано плани-конспекти класичних і нетрадиційних занять для учнів 3 класу з курсу «Християнська етика в українській культурі». Ефективність пропонованих розробок доведена власним досвідом автора, вони містять додатковий матеріал, нестандартні підходи до подання окремих тем за підручником «Дорога Доброчинності». Має практичне спрямування щодо формування у молодших школярів позитивних рис характеру, Методичний посібник відповідає чинній програмі курсу «Християнська етика в українській культурі», забезпечує високий рівень викладання курсу морально-етичного спрямування в початкових класів. Посібник для вчителів християнської етики початкової школи.
Автор: Мозгова Ганна Іванівна, учитель-методист, методист Сумської громадської організації «Батьки та педагоги за збереження духовних та культурних традицій»
Технічний секретар: Бахирєва Олена Вікторівна Урок № 1 Тема. Світ створений для добра. Мета: Актуалізувати знання про те, що світ створений для добра. Добро вічне. Зло тимчасове. Настане час, коли не буде зла, а в усьому - в людях, і навколишньому світі – пануватиме мир і злагода. Розвивати чутливість до проявів добра в світі. Виховувати в дітях практичні навички благоговійного ставлення, обережного поводження в світі добра і любові, створеного Творцем, у Домі Божому. Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія, мультфільм про створення світу, Новий Заповіт. Тип уроку: мандрівка дорогою Добра. Хід заняття. І. Організація навчально-виховного процесу, мотивація навчання. Любі діти, сьогодні на уроці Християнської етики ми розпочинаємо мандрівку у Божий Світ Дорогою Доброчинності і Добра. Протягом навчального року нам доведеться зробити 35 зупинок, дізнатись дуже багато цікавого і корисного про життя християнина. Будемо вчитися жити по-християнськи (в мирі і злагоді). Набудемо потрібних позитивних рис характеру, які називаються чесноти (богобоязність, слухняність, скромність, працьовитість, чесність, смирення, милосердя, доброта, мудрість, вміння пробачити тощо). Сьогодні ми перед довгою дорогою переконаємо себе в тому, що Світ Божий створений для добра. Тож тема уроку так звучить: «Світ створений для добра». Подорож вимагає від кожного з нас уважності, зосередженості, бадьорості, активної пізнавальної роботи з учителем, з учнями класу. Зупинка «Бесідна» - Діти, чи знаєте ви хто створив світ? (Бог). - За допомогою чого Бог створив світ? (Слова). - Для чого Бог створив світ? (Для добра). - Тож сьогодні на уроці ми більш детально поговоримо про Божий світ та мету його створення. ІІ. Робота за темою уроку. Зупинка «Тематична» 1. Оголошення теми уроку, завдань уроку: - Усвідомлення істини: світ створений для добра, любові. - Учитись робити добро. - Виховувати в собі благоговійне ставлення до людей, обережне поводження в світі добра і любові, створеного Богом. 2. Ознайомлення з епіграфом уроку. Читання виразу хором: «Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро. Ухиляйся від зла і твори добро». Святе Письмо. - Міркування: · Чому слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро? (Це угодно Богу). · Чому треба ухилятися від зла і творити добро? (Це угодно Богу). · Як створений світ? (Любов’ю). Зупинка «Кіно» 3. Перегляд мультфільму про створення світу? («Старий Заповіт»). - Ви переглянули мультфільм? - Про що ви довідалися з нього? - Яким є Божий світ? - Для чого він створений? - Висновок: Світ створений Богом для любові і добра, ми в ньому не гості, а господарі. Треба оберігати людей і все, що їх оточує в Божому світі. Зупинка «Літературна» 4. Слухання оповідання «Літні канікули» Г.Кириєнко. 5. Бесіда за змістом твору: - Коли зустрілись Оленка й Максимко? - Про що вони говорили? - Як провела літні канікули Оленка? А.Максимко? - Чому Оленку навчала її бабуся? - Які добрі справи Максимко робив з татом і братом? - Що створюють добрі люди? - Тож якими краще бути в житті? - Яка головна думка оповідання? У яких рядках виражена? (Добрі люди вирощують найсмачніші яблука й найкрасивіші квіти, вони зводять зручні будинки, виготовляють найкращі ліки і творять прекрасну музику. Якщо їм це було радісно робити, то і ми так зможемо) 6. Гра «Мікрофон». Продовж речення: Улітку я робив такі добрі справи… Висновок: добрі справи робити приємно, нескладно, від них радіє серце. 7. Читання і обговорення вірша «Як добре жити» Галина Кирієнко. (Читання мовчки). - Діти, які рядки вам сподобались? Прочитайте вголос. - Головна думка: Що хочу для себе – зроблю те для інших; І світ усміхнеться, і стане добрішим. Висновок: Роби людям добро ради Христа і будеш щасливий. Зупинка «Музична перерва» 8. Слухання пісні О.Пахмутової «Дарите радость людям» - Тож приємно дарувати людям радість? - Як ти гадаєш, кому в першу чергу треба творити добро? Чому нам слід робити добрі вчинки? - Від чого буває світла радість у душі? Як ти думаєш, чи для радості в житі достатньо тільки ігор і розваг? - Які добрі вчинки ти можеш робити? - Як Святе Письмо хвалить того, хто чинить добро? («Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро. Ухиляйся від зла і твори добро». Святе Письмо) Зупинка «Хвилинка мудрості» 9. Гра «Мікрофон». - Продовж українські прислів’я. - Добро робити ніколи не… - Хто людям добра бажає, той і собі… - Робиш добро – не кайся, робиш зло – зла й … - Злий плаче від заздрості, а добрий – від… Підказка. Сподівайся, радості, має, у дзвони, пізно. Зупинка «Творча» 10. Робота в зошиті: - Розфарбуй малюнок, допиши чесноти, які допомагають людям творити добро. - Обмін зошитами. Читання чеснот добрих людей (доброта, щирість, любов, простота, співчуття, працьовитість, милосердя, жаль…) - Напиши, які добрі справи ти робиш. Перевірка. - Визначення улюблених домашніх справ. - Пояснення зробленого вибору. Зупинка «Кінцева» ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - Тож, хто створив світ? - Для чого створений світ? - Яку оцінку дає Господь тим, хто творить добро? («Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро»). Побажання вчителя: Діти, життя там, де – Добро. Будьте завжди з Богом, творіть добро. Це – істинна життя!
|