Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 14 Труд навч 2 клас
Тема. Паперові обємні форми. Елементи графічної грамоти. Практична робота: виготовлення новорічних подарунків. Мета: розширити уявлення учнів про властивості паперу та його походження; вчити планувати послідовність операцій; навчати технічних прийомів роботи з папером; удосконалювати спостережливість і зорову пам'ять; розповісти про історію виникнення іграшки; виховувати активність, творчу фантазію, акуратність, навички культури прац І.
Хід Уроку I. Організаційний момент II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні ми продовжимо працювати з папером, ознайомимося з елементами графічної грамоти, навчимося виготовляти об’ємні паперові вироби, дізнаємося про історію виникнення іграшки. 2. Вступна бесіда — Щоб зробити об’ємний виріб, спочатку треба познайомитися з елементами графічної грамоти, навчитися робити креслення. — Розгорніть підручник на с. 44 та розгляньте малюнки. — Згадайте, які існують геометричні фігури. Назвіть фігури, які показані на малюнку. Порівняйте геометричні фігури з об’ємними тілами. Чим вони відрізняються? (Відповіді дітей.) — Креслення — це зображення предмета або деталі за допомогою лінійки, циркуля та інших креслярських інструментів з використанням умовних позначень. Якщо таке зображення виконати від руки, воно називатиметься ескізом. Чим креслення відрізняється від ескізу? — Які ж правила потрібно знати, щоб намалювати креслення виробу або прочитати його? — Сьогодні я вас ознайомлю з деякими. Розгорніть підручник на с. 45. На папері я, мов тіні, Креслю різні типи ліній: Основну, тонку суцільну, Осьову і штрихову.
Побудова прямокутника за допомогою лінійки — Багато деталей, з яких ми виготовляємо різні вироби, мають форму прямокутника або квадрата. Тобто, нам необхідно навчитися виконувати його розмітку, адже це перша технологічна операція, з якої починається робота над виробом. Розмічати прямокутник ми будемо за допомогою лінійки. Подивіться, як виконується розмітка прямокутника. — Розгорніть підручник на с. 44 і подивіться, як виглядає розгортка квадратного та прямокутного виробу. За межі розгортки виступають елементи, за допомогою яких з неї можна склеїти об’ємний предмет. Вони називаються клапанами. — На с. 46 прочитайте вірш. Відшукайте назви об’ємних форм. П’ять братів: циліндр — поліно, Конус — носик Буратіно, Піраміда — упаковка, Призма — складена коробка, Кубик-рубик танцювали, Дружно гралися, співали. Узялися до роботи Й гарний дім побудували. Фізкультхвилинка Довго слухали малята, Час настав відпочивати. Руки — вгору, руки — вниз І легесенько прогнись. Покрутились, повертілись, На хвилинку зупинились. Пострибали, пострибали, Раз — присіли, другий — встали. Вдих глибокий — раз, два, три. Працювати почали. 3.Демонстрування та аналіз зразка 1)Розповідь учителя. — Чи можна уявити світ, у якому не було б іграшок? — Чи є такі діти, які не люблять гратися? — Напевно, не знайдеться такої української домівки, незалежно від того, є в ній діти, чи немає, у якій не жили б чудернацькі іграшки, куплені, подаровані чи виготовлені власноруч. Світ дитинства та іграшки не існують один без одного. Без іграшок світ був би сумним та безрадісним. Іграшки — не просто забавка. Вони закарбували у собі історію людства. Якщо простежити за змінами в іграшках, ми побачимо, як людство дорослішало. Первісні люди, які жили у печерах, теж мали іграшки. Вони були зовсім прості: палички, камінчики, свистунці, брязкальця. У Давньому Китаї іграшки виготовляли з глини. У Греції та Римі виробляли іграшки зі слонової кістки, бурштину, теракоти, а для дітей рабовласників — зі срібла та мармуру. Багато сучасних іграшок створені ще в давні часи, деякі мають авторів. Наприклад, ідею створення брязкальця приписують відомому грецькому полководцеві, філософу і математику Архітові Тарентському (400—365 рр. до н. е.). У давні часи брязкальце було першою іграшкою дитини, а матері та годувальниці відганяли ним злих духів. На території України найдавніші прототипи іграшки виявлені в с. Мезин Коропського району Чернігівської област І. Це були фігурки пташок, вовка чи собаки, виготовлені з мамонтового бивня приблизно 25 тис. років тому. Мали вони обрядове значення. 2)Інструктаж учителя. — Зараз ми спробуємо виготовити новорічні подарунки. Розгорніть підручник на с. 47 і розгляньте порядок роботи над виробом. III. Практична робота учнів Виготовлення новорічних подарунків IV. Виставка та оцінювання робіт — Чий виріб сподобався вам найбільше? V. Підсумок уроку — Що таке креслення? — Що таке розгортка? — Що ви виготовляли на уроці?
|